ایستگاه خبر

برزیل می‌تواند یک منبع تقاضای جدید برای بیت کوین باشد

اینکه بانک مرکزی برزیل نرخ بهره خود را به ۳ درصد کاهش داد و به طور بالقوه برخی سرمایه‌گذاران را از دست داد، ممکن است منجر به تبدیل شدن این کشور به یک منبع تقاضای جدید برای بیت کوین شود. عملکرد به‌روز و کارآمد بیت کوین در مقایسه با واقعیت وضعیت اقتصادی برزیل و مشکلات مالی این کشور ممکن است به بالا رفتن تقاضای این رمزارز کمک کند.

براساس گزارش جدید منتشر شده در ۱۱ می توسط دلفی دیجیتال با عنوان «حکومت بیت کوین»، بانک مرکزی برزیل نرخ بهره خود را به ۳٪ کاهش داد و این واقعیت که واحد پول این کشور پیش از این ۳۰٪ از ارزش خود را نسبت به دلار آمریکا از دست داده بود می‌تواند سرمایه‌گذاران را از سرمایه‌گذاری در بازار داخلی ناامید کند.

Delphi Digital حدس زده است که این خروج احتمالی سرمایه‌گذاران می‌تواند به سمت بیت کوین (BTC) سرازیر شود:

«البته به معنای این نیست که سیل سرمایه از بازارهای نوظهور دقیقاً به سمت بیت کوین سرازیر شود… اما میزان این حرکت بالقوه می‌تواند به‌عنوان منبع تقاضای دیگری برای بیت کوین رقم بخورد، به ویژه اگر کنترل سرمایه سخت‌تری متداول شود.»

رابطه درهم‌ریخته برزیل با کریپتو

گرچه ممکن است بازار بیت کوین این کشور برای سرمایه‌گذاران هنوز درحال‌توسعه باشد، اما رمزارزها در برزیل سهم خود را در چالش‌های نظارتی و در میان منتقدین تأثیرگذار دارند. چهار شرکت متمرکز بر معاملات بیت کوین از سال ۲۰۱۹ تعطیل شده‌اند. حتی رئیس فدراسیون بانکی برزیل هم معتقد است که رمزارزها اصلاً ارز نیستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38806
دکمه بازگشت به بالا