ایستگاه خبر

پشتیبانی مرورگر brave از بلاکچین سولانا

مرورگر Brave یک مرورگر محبوب متمرکز بر حریم خصوصی، با Solana همکاری کرده است تا از برنامه‌های غیرمتمرکز خود (dApps) پشتیبانی کند. تیم Brave روز دوشنبه در کنفرانس Breakpoint در لیسبون اعلام کرد که این ادغام به Solana dApps اجازه می‌دهد تا به صورت بومی در مرورگر اجرا شود.

تا کنون، Brave فقط از کیف پول‌های ارز دیجیتال مبتنی بر مرورگر اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و برخی از برنامه‌های DEX پشتیبانی می‌کرد. این تیم اکنون Solana را تحت استراتژی چندزنجیره‌‌ای خود به شبکه‌های پشتیبانی‌شده اضافه خواهد کرد.

برندان ایچ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Brave Software، در مورد تغییرات فنی مختلفی که این تیم در مرورگر وب برای پشتیبانی از Solana dApps ایجاد می کند، صحبت کرد.

سولانا، یک بلاکچین با سرعت بالا، در سال گذشته رشد سریعی را تجربه کرده است و به یکی از رقبای قابل توجه لایه ۱ تبدیل شده است. ایچ به Crypto Briefing گفت:

بریو در حال اضافه کردن پشتیبانی برای ایجاد حساب Solana، مدیریت کلید، ایجاد تراکنش و امضا، و همچنین اضافه کردن پشتیبانی برای API های JSON RPC Solana است.

به گفته ایچ پشتیبانی پیش‌فرض از Solana به دسترسی سریع و مقرون‌به‌صرفه به وب غیرمتمرکز کمک می‌کند و بنابراینراه را برای میلیون‌ها کاربر بعدی ارزهای دیجیتال هموار می‌کند.. ادغام با سولانا در نیمه اول سال ۲۰۲۲ تکمیل خواهد شد.

مرورگر Brave به طور گسترده در جامعه رمزارزها استفاده می شود زیرا یک جایگزین متمرکز بر حریم خصوصی برای Google Chrome ارائه می‌دهد. این مرورگر همچنین به کاربران توکن (BAT) را برای مشاهده تبلیغات ناشناس پاداش می‌دهد. به نوبه خود، توکن BAT اکوسیستم تبلیغاتی Brave را با اجازه دادن به تبلیغ کنندگان برای خرید فضای تبلیغاتی حمایت می‌کند.

این مرورگر درآخرین همکاری خود، بلاکچین Solana را به روی ۴۲ میلیون کاربر فعال ماهانه Brave و ۱.۳ میلیون سازنده تأیید شده باز می کند. در مقابل، سولانا همچنین Themis، یک پروتکل تبلیغاتی حریم خصوصی را در شبکه خود پیاده خواهد کرد. این توسعه یک نقطه عطف کلیدی در نقشه راه BAT 2.0 در نظر گرفته می شود.

در همین حال، توکن سولانا اخیراً به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شده است و در هفته گذشته از Cardano و استیبل کوین تتر پیشی گرفته است.

 

پیشنهاد مطالعه: پروتکل گراف (The Graph)، ابزاری برای جستجو روی بلاکچین‌ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=48236
دکمه بازگشت به بالا