ایستگاه خبر

فروش زمین Bored Ape Yacht Club به ۲۸۵ میلیون دلار رسید، اشتباه در کجا بود؟

یوگا لبز (Yuga Labs)، شرکتی که NFTهای میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) را راه‌اندازی کرد، ۲۸۵ میلیون دلار ارز دیجیتال برای قطعه‌های زمین جمع‌آوری کرده است—این اقدام بیشترین میزان تولید NFT در تاریخ بوده است.

سالِ پس از انتشار اولین ۱۰۰۰۰ میمون کارتونی کامپیوتری، یوگا لبز بار دیگر با اقبال زیادی به NFTهای خود روبرو شد.

با این وجود، مطمئناً می‌توان ادعا کرد که اقدام اخیر، اگرچه ۲۸۵ دلار به ارمغان آورد، حداقل برای بسیاری از سرمایه‌گذارانی که زمین‌های Bored Ape Yacht Club را خریده‌اند، بسیار اشتباه بوده است.

چند روز قبل از ساخته شدن زمین، apecoin، ارز دیجیتالی که زمین در آن خریداری می‌شد، حدود ۲۶ دلار معامله می‌شد. با شروع این کار، قیمت آن هنوز ۲۲ دلار بود. اما در زمان انتشار خبر، قیمت آن حدود ۱۵ دلار است، که کاهش نسبتاً بزرگی است.

انباشته شدن و سپس فروش این همه apecoin باعث شد که قیمت گس اتریوم دیوانه‌وار افزایش یابد.

چرا این اتفاق افتاد و آیا می‌شد از آن جلوگیری کرد؟

برای شروع، یوگا لبز ناچار است به این واقعیت پاسخ دهد که قراردادهای هوشمند آن‌ برای این راه‌اندازی چندان بهینه نبوده است.

گس سوزانده‌شده در حین فروش زمین Otherdeed نزدیک به ۵۶ هزار دلار ETH در یک دوره هفت‌روزه بود، تقریباً ۸ برابر مقداری که توسط Opensea سوزانده شد.

به گفته برخی از توسعه‌دهندگان، قراردادهای هوشمند به درستی بهینه‌سازی بیش از ۳۹ هزار دلار ETH در هزینه‌های گس صرفه‌جویی می‌کرد.

قیمت فروش زمین در $APE نیز یکی دیگر از مباحث بحث‌برانگیز یوگا لبز بود. این امر برخی از سرمایه‌گذاران را مجبور کرد که $APE را به قیمت ۲۴ دلار بخرند، و سپس آن‌ها یا قادر به پرداخت هزینه‌های گس نبودند، و تراکنش‌هایشان ناموفق بود  (اما به هر حال گس را پرداخت می‌کردند)، یا در این موج عظیم گس سوختند.

یوگا لبز گفته است که به کسانی که تراکنش‌هایشان با پرداخت هزینه گس ناموفق بوده کمک می‌کند، و این کار مسلماً حداقل چیزی است که می‌تواند انجام دهد تا وضعیت را به نحوی بازیابی کند.

متاورس میمون کسل زمانی که در نهایت عرضه شود، به شدت مورد توجه قرار خواهد گرفت و این فرصت را دارد که موفقیت چشمگیری حاصل کند. با این حال، پس از این شکست، بسیاری ممکن است به خوبی در مورد سرمایه‌گذاری خود تجدیدنظر کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: امن‌ترین کیف پول های NFT در سال ۲۰۲۲

 

Source

https://coiniran.com/?p=50984
دکمه بازگشت به بالا