ایستگاه خبر

شکایت مالک Bored Ape یک میلیون دلاری علیه OpenSea

مردی از تگزاس که ناخواسته Bored Ape NFT خود را به قیمت ۰.۰۱ ETH—معادل حدود ۲۶ دلار فروخت—از OpenSea شکایت کرد و مدعی شد که این پلتفرم از اشکالی اطلاع داشته است که به هکرها اجازه می‌داد NFT ها را با قیمت بسیار پایین‌تر از بازار خریداری کنند.

در شکایتی که در دادگاه فدرال تگزاس ارائه شده است، تیموتی مک کیمی ادعا می‌کند که او مالک قانونی Bored Ape #3475 است. او ادعا می کند که Bored Ape خود را برای فروش لیست نکرده است و NFT «دزدیده شده» است – و خریدار بلافاصله آن را به قیمت ۹۹ ETH (250000 دلار به قیمت‌های امروزی) فروخته است.

به گفته مک کیمی، میمون مورد بحث از نظر کمیاب بودن در صدک چهاردهم قرار دارد و به طور قابل توجهی کمیاب تر از Bored Ape NFT جاستین بیبر است که اخیراً به قیمت ۱.۳ میلیون دلار خریداری کرده است. او به دنبال بازگشت میمون بی‌حوصله [..] و/یا خسارت بیش از ۱ میلیون دلار است.

مک کیمی—که پروفایل لینکدین او را به عنوان مدیر عامل یک شرکت سنگ آهن تگزاس معرفی می‌کند—ادعا می‌کند OpenSea از این اشکال اطلاع داشته اما از توقف فعالیت خود به خاطر سود خودداری کرده است.

مک کیمی همچنین ادعا می‌کند که بارها سعی کرده است این مشکل را با OpenSea حل کند. او می‌گوید که شرکت به او گفته است که این حادثه را «بررسی می‌کند» اما نتوانسته است کاری انجام دهد.

او در این موقعیت تنها نیست. در ژانویه، OpenSea تقریباً ۱.۸ میلیون دلار بازپرداخت برای کاربرانی که مورد سوء استفاده قرار گرفتند، صادر کرد، اگرچه هنوز مشخص نیست که این شرکت دقیقاً چگونه بازپرداخت‌ها و تعیین مقدار بازپرداخت را انجام می‌دهد. شکایت مک کیمی به صحبت‌هایی در انجمن‌های NFT اشاره می‌کند که ادعا می‌کند OpenSea به سایر قربانیان این اشکال نزدیک شده و به آن‌ها «قیمت کف» (کم‌ترین دارایی در هر مجموعه NFT معین) را پیشنهاد می‌کند، حتی اگر NFT خاص آن‌ها ارزش بیشتری داشته باشد

OpenSea به درخواست برای اظهار نظر در مورد اتهامات مک کیمی پاسخ نداد.
این شکایت که روز جمعه مطرح شد، می‌تواند توسط دیگران پیگیری شود. یک شرکت حقوقی با هدف طرح شکایت دسته‌جمعی در حال درخواست شکایات از سایر مشتریان OpenSea است که NFTs را به دلیل باگ از دست داده‌اند.

در همین حال، مک کیمی مدعی است که یکی از اهداف این شکایت این است که OpenSea را مجبور کند تا اقدامات امنیتی خود را تشدید کند.

در شکایت آمده است:

شاکی این شکایت را برای حفاظت از منافع صاحبان NFT که در کشورهای مختلف جهان ساکن‌اند و از پلتفرم متهم استفاده می‌کنند، مطرح می‌کند. شاکی این شکایت را برای وادار کردن متهم به اتخاذ تدابیر امنیتی کافی و رسیدگی به حساسیت‌های شناخته‌شده مطرح می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌بازاریابی NFT: راهنمای گام به گام فروش NFT

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=49926
دکمه بازگشت به بالا