ایستگاه خبر

کلکسیونر Bored Ape NFT در کلاهبرداری فیشینگ ۲.۲ میلیون دلار ضرر کرد

یک کلکسیونر NFT میلیون‌ها دلار NFT را در یک حمله فیشینگ از دست داده است. وی که یک متصدی هنر مستقر در نیویورک و یک مجموعه‌دار NFT است گزارش داد ۱۶ توکن ارزشمند او امروز در یک حمله فیشینگ به سرقت رفته است.

این کلکسیونر پس از کلیک بر روی یک قرارداد فیشینگ که به عنوان یک NFT dApp واقعی نمایش داده شده بود، به قرارداد اجازه داد تا توکن‌ها را از طرف او خرج کند. در حالی که هکر با موفقیت چندین NFT دزدیده‌شده را در OpenSea فروخت، برخی دیگر توسط پلتفرم مسدود شدند و ممکن است به او بازگردانده شوند.

به طور کلی، ۱۶ NFT از سه مجموعه مختلف از کیف پول او خارج شد، از جمله هشت NFT Bored Ape Yacht Club، هفت Ape Yacht Club NFT و یک CloneX. بر اساس کمترین قیمت‌ها ارزش دارایی‌های سرقت‌شده تقریباً ۵۹۳ ETH یا تقریباً ۲.۲ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

Bored Apes بیشترین سهم از مجوزهای سرقت‌شده را به خود اختصاص داده که ارزش آن حدود ۴۹۷ ETH برآورد شده است. مجموعه NFT میمون‌های جهش یافته این کلکسیونر حدود ۷۹.۱ ETH ارزش داشت. او همچنین یک CloneX NFT داشت که هکر آن را در OpenSea به قیمت ۱۷ ETH فروخت.

در این ماه حمله‌های دیگری به روی کلکسیونرهای NFT گزارش شده است. هفته گذشته، یکی از کاربران AhChooo گزارش داد که از دو NFT—یک میمون جهش‌یافته و یک گربه بامزه—کلاهبرداری شده است. سپس، روز یکشنبه، یکی دیگر از سرمایه‌گذاران NFT، bergpay.eth، در توییتر پست کرد که شخصی ۵ NFT Jungle Freaks را از کیف پول خود منتقل کرده است که روی هم به ۱.۳ ETH ارزش دارند.

در ماه دسامبر، موارد دیگری وجود داشت که کلکسیونرهای Bored Ape Yacht Club NFT اشتباهات پرهزینه‌ای داشتند. یکی از مالکان همین اشتباه را مرتکب شد و یکی Bored Ape NFT 300000 دلاری را تنها به قیمت ۳۰۰۰ دلار فروخت. مالک دیگری به اشتباه توکن Bored Ape خود را به پروژه‌ای که با آن ناآشنا بود منتقل کرد.

سال ۲۰۲۱ شاهد انفجار فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار NFT، به ویژه در میان سرمایه‌گذاران خرد بود. با این حال، مسائل اخیر نشان می‌دهد که بسیاری از جمع‌آورندگان NFT هنوز هم می‌توانند از آموزش‌های اضافی در مورد امنیت دارایی‌های دیجیتال بهره ببرند.

پس از هک شدن امروز، تاد کرامر گفت که درس مهمی آموخته است و به دیگران توصیه کرده است که از کیف پول سخت‌افزاری برای محافظت از دارایی‌های خود در برابر هک استفاده کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین بازار NFT ها در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=49066
دکمه بازگشت به بالا