ایستگاه خبر

Bored Ape Yacht Club هک شدن سرورهایش را تأیید کرد

Bored Ape Yacht Club (BAYC)، با ارزش‌ترین مجموعه NFT جهان، روز جمعه گفت که سرور Discord آن به خطر افتاده است و سرورهای دیگر نیز مورد حمله قرار گرفته‌اند. این مجموعه به دنبال‌کنندگان خود هشدار داد که فعلاً چیزی را در دیسکورد ضرب نکنند.

شرکت امنیتی بلاکچین Peckshield گزارش داد که داده‌های اتراسکن (Etherscan) نشان می‌دهد یک Mutant Ape Yacht Club NFT (#8662) به سرقت رفته است. ارزش این توکن در حال حاضر بیش از ۲۱ ETH (68900 دلار) در OpenSea است. داده‌ها همچنین نشان داد که توکن مورد نظر در یک ساعت گذشته بر روی پلتفرم فروخته شده است.

میمون‌های دزدیده شده در همه‌جا

به طور جداگانه، خواننده تایوانی، جی چو، گفت توکن‌های او در یک حمله فیشینگ به سرقت رفته است. طبق داده‌های اتراسکن، کالاهای دزدیده شده شامل یک BAYC، یک باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته، دو Doodle و ۱۶۹ ETH (549,000 دلار) بود.

با توجه به اینکه آن‌ها به فاصله حدود یک روز اتفاق افتاده‌ و از کیف پول‌های مختلف ETH بوده‌اند، مشخص نیست که آیا این دو حادثه به هم مرتبط بوده‌اند یا خیر.

BAYC که متعلق به آزمایشگاه‌های یوگا است، با ارزش‌ترین مجموعه NFT با ارزش کل حدود ۱.۲ میلیون ETH (3.9 میلیارد دلار) است. این مجموعه پس از معرفی توکن بومی خود، ApeCoin، در ماه مارس شاهد افزایش محبوبیت بود.

سرقت‌های مربوط به رمز ارز در حال افزایش است؟

هک امروز اندکی پس از یکی از بزرگترین هک‌های رمز ارزی در تاریخ انجام می‌شود که در آن با حمله به شبکه رونین بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از ذخایر بازی رمز ارزی محبوب Axie Infinity به سرقت رفت.

علیرغم تلاش‌های مداوم توسعه‌دهندگان برای اجتناب از چنین سناریوهایی، فضای کریپتو در برابر حملات سایبری بسیار آسیب‌پذیر است. این فضا در دهه گذشته شاهد سرقت‌های قابل توجهی بوده است که بزرگترین آن‌‌ها قبل از Axie مربوط به صرافی ژاپنی Coincheck بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پرفروش‌ترین بازارهای NFT برای خرید

 

Source

https://coiniran.com/?p=50431
دکمه بازگشت به بالا