ایستگاه خبر

رئیس بانک انگلیس : بیت‌ کوین مرا عصبی می‌کند!

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس (BoE) همچنان اصرار دارد که بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد. به گزارش رویترز، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس بار دیگر انتقاد خود را از بیت کوین ابراز کرد و ادعا کرد که بزرگترین رمزارز جهان ارزش ذاتی ندارد.

بیلی اضافه کرد که او در مورد استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت «بسیار عصبی» است. بیلی ضمن اینکه اعتراف کرد که ممکن است «دلیل معتبری» برای داشتن Bitcoin وجود داشته باشد، به سرمایه‌گذاران در بانک مرکزی هشدار داد که این رمزارز بسیار بی‌ثبات است.

وی پیش از این نظرات خود را در مورد بیت کوین بیان کرده و استفاده از استیبل‌کوین‌ها، بیت کوین و سایر رمزارزها را به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت‌های سنتی رد کرده بود. بیلی معتقد بود که استفاده از رمزارزها برای مردم دشوار و نامناسب است و اکثر کسب و کارها هنوز هم چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال را درک نمی‌کنند.

ماه گذشته، بیلی در طی سخنرانی خود در یک رویداد در موسسه بروکینگز خواستار یک استاندارد نظارتی جهانی برای استیبل‌کوین‌ها شد. وی اصرار داشت که استیبل‌کوین انگلیسی باید با پوند پشتیبانی شود و همینطور  مطابقت کامل با استانداردهایی که در حال حاضر برای بانک‌های انگلیسی اعمال می شود، داشته باشد.

در همین حال، چند روز پیش، بانک انگلیس به بانک‌های مرکزی دیگری از کانادا، اروپا، ژاپن، سوئیس و ایالات‌متحده پیوست تا در گزارشی همکاری کنند که شرح می‌دهد CBDCهای هر کشور چگونه می‌توانند با پول‌های موجود همراهی داشته باشند و «نوآوری و کارایی» را اراتقا دهند.

در حال حاضر، BoE در حال راه‌اندازی ارز دیجیتال مخصوص بانک مرکزی خود (CBDC) است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41492
دکمه بازگشت به بالا