ایستگاه خبر

توکن صرافی بایننس سومین رمزارز از نظر سرمایه بازار شد!

BNB، توکن صرافی بایننس ، در ادامه روند افزایش قیمت خود، برای اولین بار به سومین رمزارز بزرگ از حیث سرمایه‌ی بازار تبدیل شده است.

داده‌های CoinGecko و CoinMarketCap مربوط به بایننس نشان می‌دهد که ارزش بازار BNB در حدود ساعت 4:00 UTC روز جمعه از تتر پیشی گرفته است. تا لحظه نوشتن این خبر، سرمایه بازار BNB در حدود 34.4 میلیارد دلار است.

BNB در گذشته غالباً در میان ده سکه برتر از حیث سرمایه بازار بود. آخرین گزارش ثبت‌شده‌ی لحظه‌ای CoinMarketCap در تاریخ 31 ژانویه نشان می‌داد که BNB زمانی که قیمت آن در حدود 40 دلار نوسان می‌کرد، در رده‌ی دهم قرار داشت.

اما قیمت توکن صرافی بایننس تا لحظه‌ی نگارش این خبر به بیش از 230 دلار رسیده است و در عرض چند هفته تقریباً 6 برابر شده است.

طبق گزارش پنج‌شنبه The Block، یکی از ویژگی‌هایی که بایننس از سپتامبر برای BNB ایجاد کرد، استفاده از آن به عنوان توکن اصلی زنجیره‌‌ی هوشمند این صرافی است که می‌ کوشد از رونق امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بهره ببرد.

جان دانتونی، تحلیلگر The Block، 103 پروژه و شرکت را در 13 مسیر مختلف در حال توسعه در اکوسیستم BSC شناسایی کرد، و نوشت:

«در حالی که Binance Smart Chain مبادلات زیادی را انجام داده به دلیل اینکه بسیار متمرکزتر از شبکه‌هایی مانند اتریوم است، از تقاضای موجود برای فعالیت در DeFi و کارمزد بالا به نفع خود استفاده کرده است.»

screenshotCoinIran

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا