ایستگاه خبر

توقف فعالیت زنجیرۀ BNB درپی هک 536 میلیون دلاری!

درپی رفتار غیرعادی یکی از نهنگ‌ها که احتمال وقوع یک حملۀ هک را می‌داد، زنجیرۀ BNB فعالیت خود را متوقف نمود. داده‌های آن‌چین حاکی از آن است که یکی از بزرگترین آدرس‌های کیف‌پول BNB هدف حملۀ هک واقع شده و شروع به برداشت مبالغ عظیمی از رمز ارزهای استیک شدۀ خود کرده است. این کیف‌پول در مرحلۀ بعد اقدام به معاوضه و وام‌گیری شتاب‌زده از چندین پروتکل مختلف کرد، طبق داده‌های موجود حجم دارایی‌های تحت کنترل این کیف‌پول بیش از 536 میلیون دلار برآورد شده است.

توقف فعالیت زنجیرۀ BNB درپی هک 536 میلیون دلاری!

رفتار عجیب و غیرعادی این کیف‌پول احتمالا از وقوع یک حملۀ هک حکایت دارد. شرکت تتر، صادرکنندۀ استیبل‌کوین USDT، نیز در اقدام پیشگیرانه‌ای آدرس این کیف‌پول را در فهرست سیاه خود قرار داد تا از انتقال USDT به کیف‌پول‌های جدید ممانعت به عمل آورد.

کیف‌پول مذکور در زمان نگارش این خبر متشکل از 1,020,094.7687 عدد BNB (حدود 287,870,744 دلار)، 33,772 عدد ETH و WETH (حدود 45,696,989 دلار) و تقریباً 63 میلیون دلار از استیبل‌کوین‌های USDT ،BUSD ،USDC و fUSDT بوده است. این کیف‌پول همچنین بیش از 127 میلیون دلار دارایی در پروتکل‌های وام‌دهی Venus، Geist و Trader Joe در احتیار داشته است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بایننس کوین و توکن BNB

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا