ایستگاه خبر

زنجیره تامین بلاک‌چین محور در خودروسازی BMW

شرکت بزرگ خودروسازی BMW اعلام کرده است که قصد دارد از برنامه مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر بلاک‌چین خود (SCM) در سال ۲۰۲۰ استفاده کند. برای شروع این ابر شرکت خودروسازی آلمانی برنامه خود را با ۱۰ تامین‌کننده قطعات خود آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری بیت‌کوین‌منیجر و با استناد به اعلامیه منتشر شده در ۳۱ مارس، گروه خودروسازی BMW برنامه مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر بلاک‌چین SCM خود به نام PartChain را با ۱۰ شرکت از تامین‌کننده‌های خود در سال جاری آغاز خواهد کرد. این شرکت پیشتر در سال ۲۰۱۹ در فاز نخست نسخه آزمایشی و بتای خود را به منظور بهینه سازی فرآیند ردگیری قطعات مورد نیاز را عملیاتی کرده بود. اشتراک‌گذاری امن اطلاعات به وسیله فناوری بلاک‌چین و ذخیره سازی ابری از اهداف اولیه این پروژه بلاک‌چین محور شرکت BMW بوده است.

آندراس وندت یکی از اعضای بلندپایه مدیریتی در شرکت BMW معتقد است:

“پروژه PartChain امکان ذخیره سازی و جمع آوری اطلاعات سالم و غیر قابل جعل را در پروسه زنجیره تامین ما فراهم می‌آورد. این حرکت فرآیند دیجیتالی خرید در شرکت ما را چند گام به جلو می‌برد. هدف ما ساخت یک پلتفرم است که به اطلاعات مربوط به زنجیره تامین ما اجازه دهد به آسانی ذخیره و تبادل شوند.”

به گفته کارشناسان ریسک دستکاری اطلاعات در اینگونه راه‌حل‌های بلاک‌چینی بسیار اندک است.

https://coiniran.com/?p=37942
دکمه بازگشت به بالا