ایستگاه خبر

بلومبرگ بیت‌کوین ۴۰۰ هزار دلاری را در سایه‌ی سرمایه‌گذاران نهادی محتمل دانست

تحلیل‌گران بلومبرگ متعقدند ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار بیت‌کوین می‌تواند قیمت این رمز ارز را از سطح فعلی خود تا ۴۰۰ هزار دلار افزایش دهد. در جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی این شرکت آمده است که بیت‌کوین به‌تدریج جایگزین طلا خواهد شد.

بیت‌کوین ۴۰۰ هزار دلاری؟

تیمی از تحلیل‌گران بلومبرگ به سرپرستی مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد کالای این شرکت، در توصیف عملکرد بیت‌کوین سطح ۵۰ هزار دلار را به‌عنوان کف حمایتی این رمز ارز اعلام کردند.

علی‌رغم اعلام مقاومت ۶۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین، این تحلیل‌گران معتقدند این محدودیت با ورود نهادهای عظیمی همچون مورگان استنلی، ویزا، گلدمن ساکس و تسلا به‌مرور فرسوده و از بین خواهد رفت.

گزارش بلومبرگ از ورود نهادهای فوق به‌عنوان شاخص استقبال گسترده‌ی سازمانی از دنیای کریپتو یاد نموده و معتقد است شتاب این روند کف حمایتی جدیدی را برای بیت‌کوین در آینده‌ی نزدیک رقم خواهد زد.

تصویب چندین صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) بیت‌کوین در کانادا، برزیل و سایر کشورها در نهایت سازمان‌های نظارتی آمریکا را به اتخاذ الگویی مشابه سوق خواهد داد. بلومبرگ از این رویداد تحت عنوان «سکوی پرتاب دیگری» در فضای رمز ارزها یاد نموده است.

استراتژیست بلومبرگ با استناد به الگوهای قیمتی گذشته جهش قیمت چشمگیری را برای بیت‌کوین متصور شد. اگر قیمت بیت‌کوین از محتمل‌ترین الگوی صعودی پیروی کند، بر اساس «مدل پس‌گرایى یا بازگشت به گذشته‌ی اوج قیمت ۲۰۱۱» قیمت این دارایی تا ۴۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد.

در چنین حالتی ارزش کل بازار این دارایی به بیش از ۷ تریلیون دلار، که ۳ برابر شرکت اپل و نزدیک ارزش بازار طلا است، خواهد رسید.

بلومبرگ بیت‌کوین 400 هزار دلاری را در سایه‌ی سرمایه‌گذاران نهادی محتمل دانست

بیت‌کوین به جایگزینی طلا نزدیک می‌شود

تحلیلگران می‌گویند تحقق این سناریو به‌معنای یک بازار خرسی برای طلا نیست، زیرا کف حمایتی این فلز گران‌بها ۱۷۰۰ هزار دلار برای هر اونس گزارش شده است. اما شاخص‌های فعلی حاکی از تغییر تمایل بازار جهانی از دارایی‌های کلاسیک به سمت داراییی‌های دیجیتال است.

تحلیل‌گران بلومبرگ با تشبیه این تغییر رویکرد به «آنالوگ و دیجیتال»، روند قیمتی بیت‌کوین را در آینده بسیار صعودی دانستند. طبق نظر کارشناسان شرکت سرمایه‌گذاری JPMorgan Chase & Co نیز بازار رمز ارز هم‌اکنون بخش بزرگی از سهم بازار طلا را تصاحب نموده است.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=45048
دکمه بازگشت به بالا