توکن Stacks - کوین ایران
مهدی اسدی | 2020.08.11

تلاش برای تمرکززدایی از Blockstack با انتقال 100 میلیون توکن Stacks

پروژه بلاکچین Blockstack که توسط منیب علی اداره می‌شود در حال انتقال 100 میلیون توکن Stacks (STX) به بنیاد Stacks برای تمرکززدایی شبکه خود است. این توکن‌ها، در حال حاضر، حدود 27 میلیون دلار ارزش دارند. براساس فرم ارسال‌شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز دوشنبه، Blockstack همچنین 950،000 دلار وام برای تأمین نیازهای سرمایه در گردش این بنیاد ارائه می‌دهد.

علی گفت: «این بنیاد کنترل کاملی بر دارایی‌های Blockstack، از جمله توکن‌ها، مالکیت معنوی، حقوق مربوط به نرم افزار blockchain Stacks 2.0 و اختیار کامل نسبت به مدیریت، توسعه و استخدام‌های بعدی آنها خواهد داشت. ما اعتقاد داریم كه برای رسیدن به موفقیت در مأموریت خود برای ایجاد یك اینترنت كاربرمحور، زیرساخت‌های اساسی اكوسیستم Stacks را نمی‌توان تحت كنترل یا تحت تأثیر یك جریان منفرد قرار داد.»

بیشتر بخوانید:‌||توکن های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست؟||

بنیاد Stacks یک سازمان غیردولتی است که در بهمن ماه سال جاری برای توسعه مدیریت پروژه ایجاد شده است. Blockstack هم یک شرکت با منافع عمومی است و حداکثر سود برای سهامداران را هدف قرار داده است. علی گفت: انتقال دارایی به بنیاد غیرانتفاعی باعث اطمینان از دستیابی اکوسیستم Stacks به پتانسیل کامل خود می‌شود.

توکن Stacks در حال حاضر، در ایالات متحده به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شوند زیرا این توکن‌های دارای مجوز SEC هستند. علی، اما اخیراً گفت: این توکن‌ها تا همیشه به عنوان اوراق بهادار شناخته نخواهند شد. و افزود: «هیئت مدیره Blockstack PBC در نظر خواهد داشت که شبکه Blockstack کاملاً غیرمتمرکز باشد تا Stacks غیرامنیتی در نظر گرفته شود.»

Source