ایستگاه خبر

مدیرعامل بلاک‌استک: بیت کوین، پلتفرم بهتری برای اجرای برنامه‌های حوزه دیفای است

با موج افزایش اخیری که در گرایش به سمت قراردادهای هوشمند رخ داده، عده‌ای از خود می‌پرسند چرا اتریوم تبدیل به میزبان قراردادهای هوشمند شده و آیا بیت کوین نمی‌تواند بستری برای تعریف و پیاده‌سازی این قراردادها باشد؟

مونیب علی، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی پلتفرم متن‌باز بلاک‌استک بر این باور است که بهترین راه برای تحقق این امر، این است که اپ‌ها و قراردادهای هوشمند به‌گونه‌ای به شبکه بیت کوین گره بخورند که از بیت کوین به‌عنوان ارز ذخیره و از بلاک چین آن به‌عنوان یک مکانیسم امنیتی استفاده کنند.

علی در گفت‌وگو با پایگاه خبری کوین تلگراف می‌گوید که بیت کوین با سلطه‌ی بی‌چون و چرا به مدت یک دهه بر قلمروی بلاک چین به جایگاهی رسیده که بسیاری از کاربران بر امنیت شبکه آن معترف هستند. وی در ادامه افزوده است:

ما معتقدیم که بلاک چین جدید Stacks 2.0 که هم‌اکنون در دست بررسی است، یک راه‌کار مناسب برای آماده‌سازی بیت کوین است تا بتواند پذیرای قراردادهای هوشمند در نسخه سوم وب باشد. همچنین با زبان برنامه‌نویسی Clarity و مکانیسم اثبات انتقال، توسعه‌دهندگان می‌توانند به روش‌های به‌مراتب بهتری، دست به تعریف و اجرای قراردادهای هوشمند روی بستر شبکه بیت کوین بزنند.

Source

https://coiniran.com/?p=40436
دکمه بازگشت به بالا