ایستگاه خبر

بیش از 227 میلیون دلار سرمایه بلاک‌‌فای در بانک سیلیکون‌ولی مانده است

به بلاک‌‌فای (BlockFi)، پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال، هشدار داده شده است که 227 میلیون دلاری که این شرکت در بانک سیلیکون‌ولی (SVB) دارد ممکن است برخلاف قوانین ورشکستگی باشد.

گفته می‌شود این وجوه توسط بیمه سپرده شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) محافظت نمی‌شود. به این دلیل است که این مبلغ در یک صندوق سرمایه گذاری مشترک در بازار پول سرمایه‌گذاری می‌شود که ممکن است طبق قوانین ورشکستگی غیرقانونی باشد.

بلاک‌‌فای به دلیل عدم وجود بیمه FDIC مورد بررسی قرار می‌گیرد

BlockFi قبلاً در نوامبر سال گذشته پس از فروپاشی FTX اعلام ورشکستگی کرده بود. بر اساس اسنادی که در روز جمعه در مورد روند ورشکستگی بلاک‌‌فای منتشر شد، وام‌دهنده شکست‌خورده رمزارز 227 میلیون دلار سرمایه در بانک سیلیکون ولی (SVB) دارد.

اسناد شامل بیانیه خلاصه تراز SVB است و نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری بلاک‌‌فای توسط FDIC بیمه نشده است، و توسط هیچ آژانس دولتی فدرال دیگری پوشش داده نمی‌شود. FDIC سپرده‌هایی را تا سقف 250000 دلار برای هر سپرده‌گذار پوشش می‌دهد، نه طیف کامل وجوه بازار پول را. از آنجایی که پیامدهای سقوط خیره کننده بانک سیلیکون ولی ادامه دارد، در حال حاضر دارایی‌های چندین شرکت مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله بلاک‌فای معرض خطر قرار گرفته‌اند.

بانک سیلیکون‌ولی سپرده‌های خود را انتقال می‌دهد

بانک سیلیکون‌ولی از آن زمان تمام سپرده‌های تحت پوشش FDIC را به بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا منتقل کرده است. FDIC اعلام کرد که تا 13 مارس، تمام سپرده‌گذاران به حساب‌های بیمه شده خود دسترسی کامل خواهند داشت و سپرده‌گذاران بیمه‌نشده گواهی دارایی‌های خود را دریافت خواهند کرد.

بلاک‌فای یکی از شرکت‌هایی است که به دلیل نداشتن بیمه FDIC مورد بررسی قرار گرفته است. این امر نیاز به بررسی بیشتر نظارتی در صنعت برای حمایت از سرمایه‌گذاران را برجسته می‌کند.

همانطور که صنعت ارزهای دیجیتال رشد می‌کند، عملکرد شرکت‌ها نیز باید شفاف باشد و از تمام قوانین و مقررات پیروی کنند. هشدار صادر شده به بلاک‌فای یک اخطاری برای سایر پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال نیز هست.

 

پیشنهاد مطالعه: بازده وام ‌دهی دیفای در مقایسه با بازده سرمایه ‌گذاری در طبقات مختلف دارایی‌های سنتی

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا