ایستگاه خبر

آسیب ۲۷۰ میلیون دلاری Blockchain.com درپی بحران نقدینگی Three Arrows Capital

درپی بحران نقدینگی Three Arrows Capital (3AC)، پلتفرم حضانتی-وام‌دهی Blockchain.com دچار یک آسیب ۲۷۰ میلیون دلاری شد. با این‌وجود مدیرعامل این پلتفرم در بیانیه‌ای از پایداری شرایط مالی سخن گفت و تاکید کرد که ضرری متوجه مشتریان نخواهد شد.

آسیب گستره‌ی صنعت کریپتو از سوی ۳AC

شواهد حاکی از آن است که Blockchain.com نیز به فهرست قربانیان Three Arrows Capital پیوسته است. پلتفرم Blockchain دو هفته‌ی پیش در نامه‌ای به سهام‌داران خود خاطرنشان کرد که درصورت عدم پایبندی صندوق پوشش ریسک ۳AC به تعهداتش، ممکن است ۲۷۰ میلیون دلار آسیب مالی متوجه این شرکت شود.

Peter Smith، مدیرعامل Blockchain، در این نامه یادآور شد که حجم نقدینگی ما حفظ و مشتریان دستخوش تغییر نخواهند شد. وی در ادامه توضیح داد که همکاری پلتفرم وی با صندوق ۳AC طی چهار سال گذشته منجر به گردش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار انواع دارایی‌های دیجیتال و دلار آمریکا شده است.

Blockchain.com خدمات وام‌دهی گسترده‌ای را به مشتریان تجاری و سازمانی ارائه می‌کند. صندوق پوشش ریسک Three Arrows Capital نیز شهرت عمده‌ی خود را به دلیل به چالش کشیدن پیوسته‌ی «نظریه‌ی supercycle» به دست آورده و معتقد است که بیت‌کوین دیگر با یک رکود ۸۰ درصدی مواجه نخواهد شد.

همان‌طور که خواندیم با ریزش شدید بازار، ۳AC نیز فروپاشید و باعث ایجاد بحران نقدینگی بزرگی برای مشتریان امورمالی متمرکز (CeFi) خود از قبیل سلسیوس، BlockFi و Voyager شد.

صندوق پوشش ریسک ۳AC با حکم دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا منحل شد، گفته می‌شود که این اقدام ازسوی مدیرعامل Blockchain.com مورد حمایت واقع شده است، وی اعتقاد دارد که ۳AC صنعت رمز ارز را فریب داده و مستحق شدیدترین مجازات قانونی می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: صندوق‌های پوشش ریسک رمز ارزها چگونه می‌توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند؟

Source

https://coiniran.com/?p=57447
دکمه بازگشت به بالا