ایستگاه خبر

آسیب 270 میلیون دلاری Blockchain.com درپی بحران نقدینگی Three Arrows Capital

درپی بحران نقدینگی Three Arrows Capital (3AC)، پلتفرم حضانتی-وام‌دهی Blockchain.com دچار یک آسیب 270 میلیون دلاری شد. با این‌وجود مدیرعامل این پلتفرم در بیانیه‌ای از پایداری شرایط مالی سخن گفت و تاکید کرد که ضرری متوجه مشتریان نخواهد شد.

آسیب گستره‌ی صنعت کریپتو از سوی 3AC

شواهد حاکی از آن است که Blockchain.com نیز به فهرست قربانیان Three Arrows Capital پیوسته است. پلتفرم Blockchain دو هفته‌ی پیش در نامه‌ای به سهام‌داران خود خاطرنشان کرد که درصورت عدم پایبندی صندوق پوشش ریسک 3AC به تعهداتش، ممکن است 270 میلیون دلار آسیب مالی متوجه این شرکت شود.

Peter Smith، مدیرعامل Blockchain، در این نامه یادآور شد که حجم نقدینگی ما حفظ و مشتریان دستخوش تغییر نخواهند شد. وی در ادامه توضیح داد که همکاری پلتفرم وی با صندوق 3AC طی چهار سال گذشته منجر به گردش بیش از 700 میلیون دلار انواع دارایی‌های دیجیتال و دلار آمریکا شده است.

Blockchain.com خدمات وام‌دهی گسترده‌ای را به مشتریان تجاری و سازمانی ارائه می‌کند. صندوق پوشش ریسک Three Arrows Capital نیز شهرت عمده‌ی خود را به دلیل به چالش کشیدن پیوسته‌ی «نظریه‌ی supercycle» به دست آورده و معتقد است که بیت‌کوین دیگر با یک رکود 80 درصدی مواجه نخواهد شد.

همان‌طور که خواندیم با ریزش شدید بازار، 3AC نیز فروپاشید و باعث ایجاد بحران نقدینگی بزرگی برای مشتریان امورمالی متمرکز (CeFi) خود از قبیل سلسیوس، BlockFi و Voyager شد.

صندوق پوشش ریسک 3AC با حکم دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا منحل شد، گفته می‌شود که این اقدام ازسوی مدیرعامل Blockchain.com مورد حمایت واقع شده است، وی اعتقاد دارد که 3AC صنعت رمز ارز را فریب داده و مستحق شدیدترین مجازات قانونی می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: صندوق‌های پوشش ریسک رمز ارزها چگونه می‌توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا