ایستگاه خبر

راه‌اندازی یک پروژه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین برای رهگیری ویروس کرونا

کنسرسیوم بلاک‌چین بهداشت همگانی (PHBC) با راه‌اندازی پروژه‌ی VirusBlockchain.com در تلاش است روند شیوع و گسترش ویروس‌های خطرناک از جمله کووید ۱۹ را کند و متوقف کند.

PHBC هفته گذشته اعلام کرد VirusBlockchain.com یک بلاک‌چین جدید است که با رهگیری اجتماعات سعی می‌کند آن دسته از آ‌ن‌ها را که تاکنون توانسته‌اند عاری از هرگونه ویروس و باکتری باقی بمانند، شناسایی کند.

در وب‌سایت PHBC آمده است:

PHBC کنسرسیومی متشکل از سازمان‌های درمانگر، نهادهای ناظر سلامت عمومی، دانشگاه‌ها و مبتکرانی است که به دنبال گردآوری، ذخیره ایمن و تحلیل داده‌های سلامت روی بلاک‌چین متصل به PHBC هستند تا بتوانند به هدف خود که ریشه‌کنی بیماری‌ها و بهبود زندگی مردم در سراسر جهان است، دست پیدا کنند.

با این حال، در حال حاضر، نام هیچ شرکتی در میان حامیان PHBC به چشم نمی‌خورد. در عوض، PHBC اعلام کرده که با آغوش باز، پذیرای مشارکت‌کنندگان برای پیوستن به این بلاک‌چین است و می‌خواهد نتایج حاصله از این هم‌افزایی را سال آینده طی کنفرانسی در اختیار همگان بگذارد.

VirusBlockchain مدعی است که با استفاده از گواهینامه‌ها و مجوزهای دریافتی از نهادهای امنیتی و مقامات دولتی در تلاش است تا با پایش خودکار نواحی آلوده، به افزایش شفافیت در اطلاع‌رسانی به آحاد جامعه کمک کند. گردانندگان این پروژه از یکپارچه‌سازی اطلاعات بلادرنگ دریافتی از سامانه‌های نظارتی با سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیشبرد اهداف خود استفاده خواهند کرد.

ایون هذرا، مدیراجرایی Qlikchain که قرار است سکان هدایت VirusBlockchain را به دست بگیرد، می‌گوید:

می‌توان با محدودسازی دسترسی افراد ناشناس به فضاهای کاری و اجتماعی، مانع از آلوده شدن آن‌ها به ویروس و حفظ محدوده‌های امن شد.

Source

https://coiniran.com/?p=37760
دکمه بازگشت به بالا