ایستگاه خبر

۶ پروژه، جایزه‌ی نوآوری بلاکچین را در برنامه‌ای با بودجه کمیسیون اروپا دریافت می‌کنند

انجمن نوآوری اروپا (EIC)، مبلغ ۵ میلیون یورو را به عنوان پاداش به ۶ برنده در رقابت بلاکچین برای کالای اجتماعی اهدا می‌کند. طبق یک اظهاریه توسط EIC در روز چهارشنبه، هدف این جایزه، ترغیب ابتکار در حوزه بلاکچین برای توسعه اقتصادی و اجتماعی عنوان شده است.

جمعیت متنوعی از متقاضیان شامل ۱۷۶ متقاضی از ۴۳ کشور که ۱۹ عدد از آن‌ها خارج از اتحادیه اروپا هستند، در این رقابت شرکت کرده‌اند.

پروژه‌های برنده بر موضوعاتی چون بهبود پاسخ‌گویی، تجارت منصفانه، افزایش شفافیت در تولید، ارتقای کیفیت اطلاعات، افزایش شمول مالی و انرژی‌ تجدید‌پذیر تمرکز دارند. پیش از این کاربرد اصلی فناوری بلاکچین در زمینه‌ی موارد استفاده مالی بوده است اما نتایج این رقابت، زمینه‌های جدیدی را خواهد گشود که به همان اندازه بلاکچین در آن‌ها نقش مهمی دارد.

ماریا گابریل،‌ عضو هیئت تحقیقات نوآوری ، فرهنگ ، آموزش و جوانان گفت:

“راه حل مطرح شده نشان خواهد داد که بلاکچین می‌تواند با حمایت از تجارت منصفانه، افزایش شفافیت تولید و تجارت الکترونیک و بهبود شمول مالی، تغییرات اجتماعی مثبت به همراه آورد. امیدوارم این جایزه بتواند به پیشرفت این ایده‌های برجسته کمک کند و برای بسیاری از مبتکران دیگر الهام‌بخش واقع شود.”

برندگان

کیفیت: WordProof Timestamp Ecosystem، یک فناوری که قادر است احراز هویت را انجام داده و اطلاعات را قابل تأیید کند. با این فناوری دارندگان محتوا می‌توانند نشان دهند که محتوا را دستکاری نکرده و تغییرات برای انسان و ماشین قابل تأیید می‌شود.

شمول مالی: GMeRitS، که در حال انجام آزمایش‌های گسترده برای ساختارهای اقتصادی جایگزین است و سعی دارد که ساختار‌های دولت را که در شمول مالی دخالت دارد، ارزیابی کند.

کمک‌های بشردوستانه: OXBBU، که در توسعه‌ی یک مدل غیرمتمرکز برای رسیدگی به چالش‌های جهانی تحویل کمک‌های بین‌المللی به انسان‌های صدمه‌ دیده با یک رویکرد کاراتر، شفاف‌تر و پایدارتر پیشگام است.

اقتصاد دایروی غیرمتمرکز:  CKH2020، یک بستر برای رفع و رجوع اختلاف نظرهای مصرف‌کننده در اقتصاد مبتنی بر همکاری و تجارت الکترونیک است. بلاکچین تضمین می‌کند که هیچ طرفی نمی‌تواند شواهد و مدارک را دستکاری کند، و نه انتخاب هیئت منصفه را دستکاری کند و هم اینکه احکام به طور خودکار توسط قراردادهای هوشمند اجرا می‌شوند.

انرژی: PROSUME، یک بستر مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع‌شده است که یک بازار خودکار و غیرمتمرکز را برای داد و ستد فرد به فرد انرژی فراهم کرده است. هدف آن ادغام تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان انرژی‌ تجدیدپذیر در بخش انرژی است که مبتنی بر سوخت فسیلی و به شدت انحصاری است.

حائز اهمیت است که یکی از الزامات این جایزه، ارائه راه حل‌هایی است که به صورت متن باز توسعه داده شده‌اند.

https://coiniran.com/?p=39872
دکمه بازگشت به بالا