ایستگاه خبر

جی‌پی‌مورگان در راه تأسیس شرکت بلاکچین جدید برای بهبود پرداخت‌های مرزی

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) و DBS غول‌های بانکی آمریکا با همکاری Temasek شرکت سرمایه‌گذار سنگاپوری یک شرکت بلاکچین جدید برای بهبود پرداخت‌های فرا-مرزی تشکیل داده‌اند.

این شرکت با نام Partior و با هدف کاهش زمان پرداخت‌ها، تجارت و تسویه‌حساب ارزی از طریق فناوری بلاکچین تشکیل شده است.

تاکیس جورجاکوپولوس، رئیس پرداخت‌های عمده جی‌پی‌مورگان گفت: Partior یک زیرساخت پرداخت عمده مبتنی بر بلاکچین ایجاد می‌کند که در آن اطلاعات و سرمایه می‌تواند به‌صورت  ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته جابه‌جا می شوند.

این مجموعه، پس از تکمیل، به مؤسسات مالی و توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد به‌طور مشترک برنامه‌هایی را ایجاد کنند که از مواردی مانند پرداخت فارکس (پراخت با ارز کشور مبدأ)، تحویل در مقابل پرداخت و معاملات همتابه‌همتا پشتیبانی می‌کنند.

پارتیور در ابتدا بر تسهیل پرداخت بین بانک‌های مستقر در سنگاپور با دلار سنگاپور و دلار آمریکا تمرکز خواهد کرد. سپس قصد دارد خدمات خود را به بازارهای دیگر و ارزهای مختلف گسترش دهد. این سه شرکت گفتند که موارد استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز در آینده پشتیبانی خواهد شد.

JPMorgan  DBS و Temasek قبلاً در پروژه Ubin، ابتکار بانک مرکزی سنگاپور که بر کاربرد فناوری بلاکچین در پرداخت‌ها و تسویه‌حساب‌های چند-ارزی متمرکز بود، همکاری کرده‌اند.

اکنون این سه شرکت با راه‌اندازی Partior که منوط به تصویب مقررات است تحولات سرمایه‌ی بین بانکی را در یک دوره جدید دیجیتالی رقم می‌زنند.

ساپندو مهانتی (Sopnendu Mohanty) مدیر ارشد فناوری اطلاعات در سازمان مالی سنگاپور گفت: «راه‌اندازی Partior یک نقطه‌ عطف جهانی برای ارزهای دیجیتال است. پارتیور یک گام پیشگامانه در جهت ارائه زیرساخت‌های بنیادی جهانی برای معامله با ارزهای دیجیتال در یک محیط قابل اعتماد است و دامنه‌ی وسیعی از موارد استفاده را در اکوسیستم بلاکچین ایجاد می‌کند.»

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=45362
دکمه بازگشت به بالا