ایستگاه خبر

چگونه بلاک‌چین، ‌NFT‌ها و راهکارهای ماهواره‌ای به نجات حیات وحش آفریقا کمک می‌کنند

شرکت مجازی‌سازی Exodus Orbitals اعلام کرد که برای استفاده از راهکارهای ماهواره‌ای، بلاک‌چین‌ و NFT‌ها درخصوص نجات حیات وحش آفریقا دربرابر تغییرات جوی و شکارچیان غیرمجاز، با بنیاد Lady Rocket همکاری خود را آغاز نموده است.

Eva Blaisdell، که با نام مستعار Lady Rocket شناخته می‌شود، یک سرمایه‌گذار و کارآفرین در حوزه‌ی نسل سوم فناوری‌های هوافضا است. بنیاد وی به‌تازگی موفق شد طی مشارکتی که با تیم Saving The Survivors داشته است از توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFTها برای تامین مالی، جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه و سایر راهکارهای مربوط به هوافضا، استفاده نماید.

در بیانیه‌ی رسمی بنیاد Lady Rocket آمده است:

«من به‌عنوان یک کارآفرین فعال در نسل سوم فناوری هوافضا، احساس تعهد عظیمی درخصوص استفاده از راهکارها و ابتکارات نوین در راستای تبدیل قلمروی فضایی به یکی از مفیدترین دستاوردهای بشریت، می‌کنم. من از تمام توان خویش برای ارائه‌ی راه‌حل‌ها و استراتژی‌های پیشبردی برای برطرف نمودن چالش‌های زیست محیطی زمین بهره خواهم برد.»

اتحاد NFT‌ و ماهواره‌ها

در این همکاری، ماموریت ماهواره‌های شرکت Exodus Orbitals در سال ۲۰۲۲ رسما شروع به‌کار خواهند کرد و از NFTها برای دسترسی و جمع‌آوری داده‌های مناطق مشخصی در آفریقا استفاده خواهد شد. در این ماموریت شرکت دارایی فضایی Copernic Space نیز مشارکت خواهد داشت.

چگونه بلاک‌چین، ‌NFT‌ها و راهکارهای ماهواره‌ای به نجات حیات وحش آفریقا کمک می‌کنند

این همکاری دوجابنه که به بهبود کیفیت تصاویر و داده‌های ماهواره‌ای می‌انجامد، قادر است شرایط زیست محیطی صدها هزار گونه‌ی جانوری را که به‌‌خاطر تغییرات جوی و شکار غیرمجاز درمعرض خطر قرار گرفته‌اند، حفظ و ارتقاء بخشد. اپلیکیشین‌‌های هوافضا می‌‌توانند با پیروی از نرم‌‌افزارهای تحت وب و تلفن‌های همراه، به محیطی با پتانسیل بالا برای رشد بدل گردند.

دو موسسه‌ی Exodus Orbitals و Copernic Space در زمینه‌ی توکن‌‌سازی مجوزهای این طرح و عرضه‌ی آن در طیف وسیعی از بازار جهانی با یکدیگر همکاری داشته‌اند. باآغاز به‌کار نسل سوم اینترنت (Web 3.0)، دسترسی به فرآینده‌های مالی تسهیل شده و آن را در معرض بازار‌های جهانی و جذب سرمایه از سوی افراد و کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

در این راهکار زیست محیطی، Copernic Space دسترسی کاربران به مجوز واسط برنامه‌نویسی کاربردی (API) شرکت Exodus Orbitals را از طریق یک NFT تسهیل می‌کند، درنتیجه افراد می‌توانند به‌کمک ماهواره‌های موجود تصاویر لازم را از حیات وحش ثبت و دریافت نمایند.

این مشارکت سه‌گانه فصل تازه‌ای از اقتصاد فضایی و دسترسی راحت‌تر به فناوری‌هایی است که برای تمام ساکنین زمین مفید خواهند بود.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بازی‌های بلاک چین | آیا بازی‌هایی که ارز دیجیتال می‌دهند واقعیت دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=46737
دکمه بازگشت به بالا