ایستگاه خبر

افزایش موقعیت‌های شغلی در حوزه‌ی بلاک‌چین به‌رغم رکود جهانی اقتصاد

تاکنون میلیاردها دلار منابع مالی برای احیای اقتصاد جهانی به بازارها تزریق شده است؛ با این حال، تنها در ایالات متحده، نرخ بیکاری با بر جای گذاشتن رکوردی تاریخی به بالاترین رقم طی چند دهه‌ی اخیر رسیده است.

بنابر آنچه ۲۶ مارس در نشریه فوربس منتشر شده، کراکن (Kraken) یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارزی در ایالات متحده، به‌رغم کاهش چشم‌گیر بهای رمزارزها و رکود حاکم بر بازارهای جهانی، به‌دنبال افزایش ۱۰ درصدی شمار کارکنان خود است.

در حال حاضر، ۸۰۰ نفر در کراکن مشغول به کار هستند و قرار است طی هفته‌های آتی ۶۷ نفر نیروی کار جدید به این صرافی ملحق شوند.

وب‌سایت کاریابی Indeed.com در ماه دسامبر گذشته، پیش از تایید رسمی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا تقریبا ۱۱۴.۵ آگهی استخدام در حوزه‌ی بلاک‌چین به ازای هر میلیون موقعیت شغلی منتشر کرده است. این رقم تا فوریه ۲۰۲۰ با افزایشی ۳ درصدی به ۱۱۸.۴ در هر میلیون رسیده است.

کارشناسان و فعالان صنعت بلاک‌چین، سرسختانه نسبت به رشد شاخص‌های بازار رمزارزها طی ماه‌های آینده امیدوارند. جیهان وو، بنیان‌گذار بیت‌مین، غول صنعت استخراج در اولین مصاحبه خود در سال میلادی جاری در یک نشست رسانه‌ای نسبت به حرکت صعودی بازارها در سال پیش رو اظهار خوش‌بینی کرد. وی گفته است:

برای ادعای خودم دو دلیل دارم: یک اینکه چین و کشورهای همسایه‌اش توانسته‌اند ظرف مدت ۲ ماه با اتخاذ تدابیر شدید مراقبتی، ویروس کرونا را مهار کنند. دو اینکه تمامی کشورهای جهان اقدام به تصویب سیاست‌های مالی و پولی حمایتی برای سرپا نگه‌داشتن بازارها کرده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=37865
دکمه بازگشت به بالا