ایستگاه خبر

تکنولوژی بلاک چین نوید بخش تحولات عظیم در آینده صنعت حمل و نقل

بلاک چین با ویژگی های منحصر به فرد خود در حال گام نهادن برای ایجاد تحول در صنعت حمل و نقل. از رویاپردازی تا واقعیت!

بلاک چین پتانسیل صرفه جویی در میلیون ها دلار را برای صنعت حمل و نقل و تدارکات ایجاد کرده است. بلاک چین به عنوان ابزاری که سوابق ایمن و غیر قابل مداخله را به صورت سریع و فوری فراهم می­کند، توجه بسیاری را در صنعت حمل و نقل به خود جلب کرده است.

قابلیتی را که بلاک چین برای همراهی اسناد صحیح با کالا ها و پیگیری آنها، از تامین کننده تا مشتری فراهم می­کند، نه فقط از هزینه ها و خطا های بشری می­کاهد بلکه شفافیت را نیز برای تراکنش ها فراهم می­آورد. افرادی که از پیشگامان این توسعه هستند، از ایجاد تحول در حمل و نقل صحبت می­کنند و معتقدند که فناوری مذکور در این حوزه تحول زا خواهد بود و ظهور بلاک چین در این زمان را با ظهور کانتینر در دهه ۶۰ میلادی مقایسه می­ کنند.

بیشتر بخوانید:

بلاک چین نوید بخش تحولاتی عظیم در آینده حمل و نقل
blockchain-in-transportation

کنسرسیوم BiTA

BiTA که یک کنسرسیوم پیشرو جهانی برای آزمایش فناوری بلاک چین با بیش از ۲۳۰ عضو است، در حال کنار هم قرار دادن متصدیان باربری و تدارکات با دیگر افراد ذی نفع در حمل و نقل، امور مالی و فناوری می­باشد. در اروپا سازمان دانمارکی Maersk و سرویس تحویل کالای آلمانی Deutsche Post DHL Group در حال آزمایش عملکرد های فناوری مذکور در زندگی واقعی هستند.

به علاوه شرکت PLM که فراهم کننده سرویس های تحویل غذای منجمد است، یک سرویس تامین بلاک چینی را راه اندازی کرده و کمپانی GE نیز در حال اعمال این فناوری بر مدیریت و نظارت بهتر می­باشد. در کل برای بررسی بلاک چین در این صنعت باید مواردی مانند کاربرد ها، فواید و موانع را دقیقا مورد بررسی قرار داد.

بیشتر بخوانید: SophiaTX به صنایع داروسازی وارد می شود

شناخت جزئیات بلاک چین

برای درک کاربرد های بلاک چین در این زمینه و پیاده سازی جزئیات آن، لازم است که اصول اساسی، معماری، اجزا و انواع فناوری مذکور را شناخت. بلاک چین نقش مدیریتی بسیار قوی در این صنعت ایفا خواهد کرد و می­تواند کالا ها را از مبدا تا مقصد مدیریت کرده و از مبدا تا مقصد کل جزئیات را زیر نظر بگیرد.

بلاک چین نوید بخش تحولاتی عظیم در آینده بلاک چین
blockchain-in-transportation

شرکت های گوناگونی در سراسر جهان در حال ارزیابی و آزمایش بلاک چین هستند و سعی دارند که از این فناوری نوین در عملکرد های خود حداکثر استفاده را ببرند. در صنعت حمل و نقل کنونی جهان، کاغذ بازی به شکل وحشتناکی حاکم است و در انتقال کالا ها از تولید کننده به مصرف کننده و همچنین در امور مربوط به صادرات و واردات اسناد کاغذی زیادی رد و بدل می­شود که بلاک چین می­تواند نیاز به کاغذ را مرتفع کند و صرفه جویی کلانی را در این زمینه به عمل آورد.

بیشتر بخوانید: گزارش روز بازار: جهش شدید قیمتی بیت کوین (BTC)و بیت کوین کش (BCH)

بلاک چین و کاهش کاغذ بازی در حمل و نقل

این کاغذ بازی ها سبب تاخیر در فرآیند ارسال کالا ها و خدمات می­شوند که بلاک چین در این زمینه مشکل گشا خواهد بود. فناوری مورد بحث فرآیند های کاغذی امروزه را دیجیتال می­کند و واسطه ها را از میان بر می­دارد. بلاک چین فرآیند وارد کردن داده ها را به مقدار زیادی کاهش می­دهد و خطر خطا های گمرکی را نیز تا حد زیادی کم می­کند.

در کل این فناوری به شرکت ها اجازه می­دهد که در هزینه و زمان صرفه جویی کرده و همزمان با این امر، خدمات خودشان را نیز بهبود ببخشند. قابلیت تراکنش های سریع و پیگیرانه بلاک چین می­تواند مخصوصا در زمینه کالا های فاسد شدنی مانند بعضی از مواد غذایی بسیار موثر باشد و توانایی پیگیری پیشرفت کار محموله ها را فراهم سازد.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/08/blockchain_in_transportationنمونه_خوانی.pdf” ]

شما چه فکر می کنید؟ آیا بلاک چین در زمینه حمل و نقل مفید خواهد بود؟ این فناوری چه پتانسیل هایی در این زمینه دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به  نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

منابع 

https://eandt.theiet.org//

https://www.winnesota.com

https://cerasis.com/

https://www.sdcexec.com

https://techcrunch.com/

https://coiniran.com/?p=23603
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x