بلاکچینکاربرد بلاکچین

بلاک چین و شفاف سازی سیاست در آینده، رویا پردازی است یا واقعیت؟

بلاک چین گامی در جهت شفاف سازی جهان دیپلماسی در آینده ای نزدیک.

بلاک چین در سیاست

مقاله حاضر به بررسی کاربرد های بلاک چین در سیاست می پردازد و با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ شروع می شود. این انتخابات در واقع نقطه عطفی در حیات سیاسی بشر بود و نوعی تمرکز زدایی در آن دیده می شود. این انتخابات نه تنها متاثر از انگیزه های نهانی آمریکایی بود بلکه برای اولین بار از انگیزه های نهانی خارجی نیز متاثر شد؛ هر چند که دولت اوباما تاب مقاومت در برابر این نقطه عطف را نداشت و اقدام به اخراج اتباع روسی نمود.

در ادامه از نحوه تاثیرگذاری فناوری مذکور در سیاست صحبت شده و بیان می گردد که با استفاده از این فناوری مدیریت از طریق کد روی می دهد و از اهمیت هویت ملی کاسته می شود. همچنین فناوری مذکور در این زمینه شفافیت و انگیزه برای افشاسازی فساد را ایجاد خواهد کرد. سپس سیستم رای گیری مبتنی بر بلاک چین تشریح می شود و از نوعی رای گیری بلاک چینی ایمن که تقلب را محو می کند و نتایج را مستقیما به سازمان ملل ارجاع می دهد، بحث می شود. بیشتر بخوانید:

فیدلیتی" به دنبال ثبت پتنت برای سیستم رای گیری بر پایه بلاک چین"

بلاک چین و شفاف سازی جهان سیاست در آینده، رویا پردازی یا واقعیت؟
blockchain-in-politics

بلاک چین بر خلاف دیگر فناوری ها

در دنباله مقاله، بحث می شود که هر فناوری جدیدی برای پذیرندگان ابتدایی خود هزینه های زیادی را به بار می آورد و افراد برای اینکه بتوانند از آن استفاده کنند باید هزینه کنند اما بلاک چین بر عکس این مدل رایج عمل می کند و به کاهش هزینه ها می انجامد. مناقشه گرجستان و روسیه به عنوان مثالی که در نهایت منجر به استفاده از این فناوری شد، در ادامه ی بحث خواهد بود. در پایان نیز تعدادی از سیاستمداران حامی بلاک چین معرفی می شوند و تصریح می گردد که بلاک چین برای ادامه مسیر به کمک سیاستمداران نیاز دارد.

نظر شما چیست؟ بلاک چین تا چه حد می تواند در امور سیاسی تاثیرگذار باشد؟ چه موانعی برای اعمال این فناوری در سیاست در سر راه قرار دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/09/نمونه_خوانی_بلاک_چین_در_سیاست-converted.pdf” ]

توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

https://coiniran.com/?p=24649
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x