آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

بلاکچین و قرارداد هوشمند در یک قدمی رسمی شناخته شدن در اوهایو

بلاکچین به عنوان پایگاه برای ذخیره امن اطلاعات ممکن است در اوهایو به رسمیت شناخته شود و فراتر از آن قرارداد هوشمند در این ایالت ماهیت قانونی پیدا کند

بر اساس قانون پیشنهادی جدید، اوهایو ممکن است ایالت بعدی در امریکا باشد که قرارداد هوشمند و داده های ذخیره شده در بلاکچین را قانونا به رسمیت بشناسد.

به رسمیت شناحته شدن داده های بلاکچین و قرارداد هوشمند در اوهایو

کوین ایران به نقل از پایگاه خبری کوین دسک شرح می دهد که لایحه شماره ۳۰۰ مجلس سنا، اصلاحیه ای بر “قانون یکسان سازی معاملات الکترونیکی” است که توسط سناتور Matt Dolan پیشنهاد شده و رکورد های بلاکچین و قرارداد های هوشمند را به عنوان سوابق یا گزارشات الکترونیکی به رسمیت می شناسد. مضاف بر آن، این لایحه قرارداد هوشمند را مانند سایر قرارداد ها و طبق روال قانونی، قابل اجرا تشخیص می دهد.

بیشتر بخوانید: مفهوم قرارداد های هوشمند

به رسمیت شناحته شدن داده های بلاکچین و قرارداد هوشمند در اوهایو
blockchain in ohio state

در صورت تصویب این لایحه، گفتمانی مبنی بر امکان استفاده از بلاکچین برای ذخیره اطلاعات الکترونیکی و ارائه حق مالکیت، به قانون افزوده خواهد شد. این لایحه مشخصا می گوید:

“صرف نظر از هر قانون دیگری، اگر شخصی در یک ایالت، یا متاثر از قوانین بین ایالتی و یا حتی کنوانسیون های تجاری، و با استفاده از بلاکچین اقدام به ذخیره اطلاعات شخصی، یا اطلاعاتی که حق بهره برداری از آن را دارد، نماید، حق مالکیت و بهره برداری مربوط به آن اطلاعات که پیشتر در بلاکچین ذخیره نموده است را دارا خواهد بود.”

همچنین بخوانید: ارتباط بین Ethereum و Smart Contract

این لایحه پیشنهادی چنین ادامه می دهد:

“استفاده از تکنولوژی بلاکچین برای ذخیره اطلاعات مرتبط با تراکنش، تا آنجا که شرایط تراکنش صراحتا بیانگر نقل و انتقال حق مالکیت یا بهره برداری با توجه به اطلاعات مذکور باشد، مشمول این بند از لایحه نخواهد گردید.”

گویی نکته قابل توجه تر این باشد که این لایحه، با اصلاح بیانی در بخش مرتبط با قرارداد های الکترونیک، “قرارداد هوشمند را در حوزه قوانین تجاری” به رسمیت می شناسد.

بلاکچین و قرارداد هوشمند در یک قدمی رسمی شناخته شدن در اوهایو
blockchain in ohio state/ Source

بیشتر بخوانید: قانونی سازی رمزارز ها در سال ۲۰۱۸

با این که مقررات موجود بیانگر این است که “نفوذ قانونی و لازم الاجرا بودن یک قرارداد تنها به واسطه این که یک سابقه الکترونیکی بوده و خارج از شکل مرسوم قرارداد ها است از ان سلب نمی گردد”، ولی لایحه شماره ۳۰۰ سنا گامی فراتر رفته و می افزاید که “با این توجیه که قرارداد، حاوی شروط قرارداد هوشمند می باشد، قابلیت الزام و اجرا را از دست نمی دهد.” و در ادامه تصریح می نماید که قرارداد هوشمند می تواند در مستندات قانونی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: رمزارز در ایران تحریم خواهد شد یا ملی؟

اگر این لایحه به تصویب قانونی برسد، اوهایو به آریزونا و احتمالا کالیفرنیا، فلوریدا و تنسی در به رسمیت شناختن تراکنش های بلاکچین و قرارداد هوشمند به عنوان سوابق الکترونیک، به سایر ایالات خواهد پیوست.

مطلب مرتبط: رمزارز در روسیه پول و توکن حقوق دیجیتال شناخته می شود

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود

Source

https://coiniran.com/?p=21402
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x