بلاکچینکاربرد بلاکچین

تکنولوژی بلاک چین چگونه می تواند آموزش و پرورش را متحول کند

بلاک چین و ایجاد تحول در آموزش و پرورش ، آیا چنین چیزی امکان دارد؟ بلاک چین چگونه تحول آفرین خواهد بود؟ چه ساختار هایی را زیر و رو خواهد کرد؟

مقاله حاضر به کاربرد های بلاک چین در آموزش و پرورش می پردازد. در ابتدای مقاله از آموزش و پرورش به عنوان حوزه ای مرکزی و مهم که زیر بنای دیگر حوزه ها مانند کشاورزی، صنعت و غیره است، تعبیر می شود. مشکلاتی هم اکنون در سطح جهان برای آموزش و پرورش متصور است که بلاک چین می­ تواند نوید بخش حل آنها باشد.

چگونه بلاک چین می تواند آموزش و پرورش را متحول کند؟
blockchain-in-education

سپس از بلاک چین به عنوان جایگزینی برای کاغذ یاد می شود و بیان می گردد که با استفاده از آن مشکل ثبت و نگه داری مدارک و گواهی نامه های کاغذی و همچنین مشکل جعل مدرک را که امروزه شایع شده، از میان خواهد برد. در ادامه بلاک چین به عنوان ابزاری برای ذخیره سازی معرفی می شود که در این زمینه می تواند باعث صرفه جویی در میلیون ها دلار هزینه در سطح جهان شود زیرا موسسات آموزشیِ کنونی هزینه های زیادی را صرف کاغذ و چاپ و بایگانی اسناد می کنند که با به کار گیری این فناوری همه این مسائل محو خواهند شد.

بیشتر بخوانید: شش روش سرمایه گذاری جایگزین به جای تجمیع سرمایه در قالب ICO چیست؟

بلاک چین و تامین مالی آموزش و پرورش

در ضمن بلاک چین و رمز ارز ها می توانند در تامین مالی آموزش و پرورش نیز نقش ایفا کرده و در واقع در نوع خود به عنوان یک بانک عمل کنند و این امر تراکنش بین مرزی را برای دانشجویان خارج از کشور بسیار آسان می کند. در دنباله بحث از چگونگی تغییر ساختار های کنونی آموزشی توسط این فناوری صحبت کرده و این موضوع مفصل توضیح داده می شود.

بلاک چین چگونه می تواند آموزش و پرورش را متحول کند؟
blockchain-in-education

در ادامه تعدادی از استفاده های حال حاضر بلاک چین در جاهایی مانند دانشگاه Nicosia بحث می شود و از چشم انداز های آینده فناوری مذکور در آموزش و پرورش نیز صحبت به میان می آید. در پایان کاربرد های این فناوری در حیطه آموزش و پرورش توضیح داده می شود و نسبت به این قضیه با توجه به پیدایش دوره های آنلاین بسیاری که در گوشه و کنار جهان دیده می شود، ابراز امیدواری می گردد.

بیشتر بخوانید: Curaizon ، نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان

شما چه فکر می کنید؟ آیا بلاک چین به لایه های آموزش و پرورش رسوخ خواهد کرد؟ آیا این فناوری نظام آموزش و پرورش را متحول خواهد ساخت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/08/blockchain_in_education_finalنمونه_خوانی.pdf” ]

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

https://coiniran.com/?p=23430
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x