ساناز موسوی | 1397.05.27

آینده فناوری بلاک چین در صنعت بانک از دیدگاه Business Insider

در این نوشتار خلاصه ای از گزارش Business Insider Intelligence را بازگو می کنیم. بسیاری از موسسات مالی در جهان در راستای صرفه جویی در هزینه و ارتقاء بهره وری عملیاتی، در حال آزمایش فناوری بلاک چین هستند. آنها روش های مختلفی، از جمله مشارکت با حوزه فین تک، شرکت در کنسرسیوم های جهانی و راه اندازی سیستم های درون سازمانی را آزمایش می کنند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین و رمزارز یا بانکداری سنتی؟ آینده از آن کدام یک است؟

در این گزارش، چرایی و چگونگی استفاده بانک ها از تکنولوژی بلاک چین و جزئیاتی از تجارب سه بانک بزرگ UBS، Credit Suisse و Banco Santander در استفاده از بلاک چین بررسی شده است. همچنین در مورد روند این تکنولوژی در سال های آینده و عوامل موثر بر موفقیت موسسات مالی در استفاده از این تکنولوژی، بحث شده است.

آینده فناوری بلاک چین در صنعت بانکداری از دیدگاه Business Insider

blockchain in banking/ Source

بیشتر بخوانید: بانک ها سریعتر از انتظار مردم به معامله رمزارز ها روی خواهند آورد

اهم موضوعاتی که در گزارش آمده به شرح است:

  • بسیاری از بانک ها به دنبال ساده سازی فرایند ها و کاهش هزینه هایشان با استفاده از تکنولوژی بلاک چین هستند. همچنین، آنها به دنبال استفاده از مزایای اضافی، همچون افزایش رقابت با حوزه فین تک و استفاده از توانایی های این تکنولوژی برای ساختن مدل های جدید کسب و کار، می باشند.

  • بانک ها شروع به تمرکز روی این حوزه کرده اند و به طور فزاینده ای کاربرد های ملموس تکنولوژی بلاک چین برای حل مسائل واقعی کسب و کار خود را افزایش داده اند.

  • علاقه قانون گذاران به تکنولوژی بلاک چین افزایش یافته و در کنار بانک های بزرگ برای ایجاد چارچوب قانونی تلاش می کنند.

  • روش های مبتنی بر بلاک چین در حوزه های مختلف مالی ایجاد خواهند شد. موفق ترین روش ها آنهایی هستند که مسائل خاصی را برای بانک ها حل کنند و مزایایی به قدر کافی گسترده برای بانک ایجاد نمایند.

آینده فناوری بلاک چین در صنعت بانک از دیدگاه Business Insider

blockchain in banking/ Source

بیشتر بخوانید: بانک جهانی نیز به دنبال راه حل مبتنی بر بلاک چین (blockchain) است

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image