بلاکچینکاربرد بلاکچین

بلاک چین و انقلابی عظیم در صنعت کشاورزی و محصولات غذایی آینده

آیا بلاک چین صنعت پر از مشکل کشاورزی را دگرگون خواهد کرد؟ بلاک چین چگونه به کمک کشاورزان خواهد آمد؟ بلاک چین چه راه حل هایی دارد؟

بلاک چین در کشاورزی؛ مقاله حاضر به بررسی فواید بلاک چین در صنعت کشاورزی می پردازد. در ابتدای مقاله بیان می شود که بلاک چین تنها مربوط به رمز ارز ها نیست و در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. بلاک چین در واقع نوعی پایگاه داده قدرتمند و ایمن است که می تواند به صنعت کشاورزی که امروزه با مشکلات زیادی روبرو است، کمک شایانی نماید.

فرآیند ثبت داده ها امروزه برای کشاورزان بسیار مشکل و وقت گیر است که بلاک چین این کار شاق را با فراهم آوردن یک منبع واحد برای داده ها تسهیل می کند. بلاک چین مستقیما برای کشاورزان پول ایجاد نمی کند بلکه یک زیرساخت فناوری را برای دیجیتال سازی، خودکار سازی و پیگیری فراهم می آورد و از این رهگذر به کشاورزان کمک خواهد کرد.

بلاک چین و انقلابی عظیم در صنعت کشاورزی و مواد غذایی آینده
blockchain-in-agriculture

ضرورت ادغام بلاک چین و کشاورزی

در ادامه از ضرورت ادغام کشاورزی و بلاک چین صحبت شده و به مشکلات اقتصادی کشاورزان اشاره می شود و بیان می گردد که این فناوری با از بین بردن واسطه ها می تواند تا حد زیادی درآمد کشاورزان را بالا ببرد و در نتیجه از مشکلات اقتصادی آنان بکاهد. سپس در مورد نگرانی جهانی در مورد منبع و امنیت غذا ها بحث می شود و ابراز می گردد که فناوری مذکور با ایجاد شفافیت می تواند این مشکل را حل کند و مسیر غذا را از مزرعه تا مصرف کننده به خوبی نمایان خواهد کرد.

در ادامه فناوری مذکور به عنوان حذف کننده کاغذ بازی ها معرفی می شود و اینکه با تمرکز زدایی به مزرعه های کوچک هم این توان را می دهد که با شرکت های بزرگ رقابت کنند. سپس شش استارت آپ بلاک چینی که در وایت پیپر یا سایت خود به ادغام این فناوری و کشاورزی اشاره کرده اند، به اختصار معرفی می شوند.

در پایان نیز تعدادی از استفاده های کاربردی این فناوری در کشاورزی مانند قابلیت پیگیری، ایجاد بازار های جدید و غیره مورد بررسی قرار می گیرند.

نظر شما چیست؟ آیا بلاک چین به عرصه کشاورزی وارد خواهد شد؟ فناوری مذکور تا چه حد در این عرصه تحول آفرین خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/09/نمونه_خوانی_بلاک_چین_در_کشاورزی-converted.pdf” ]

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده است مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

https://coiniran.com/?p=24259
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیدحسینی
امیدحسینی
5 سال قبل

چرا در مورد اصل مقاله چیزی نوشته نشده ؟ نه راهکار داده شده و نه روش فقط کلی گویی، به اصل مقاله هم لینک داده نشده متاسفانه

ایوب کریمی
ایوب کریمی
5 سال قبل
پاسخ به  امیدحسینی

سلام دوست عزیز ممنون از نظر شما. فکر می کنم که شما تنها چکیده مقاله را خوانده اید و اصل مقاله را مطالعه نکرده اید وگرنه مثال ها و کارکرد هایی در اصل مقاله معرفی شده است. در ضمن بلاک چین در ابتدای کار است و این ایده ها خیلی کلی و در حد تئوری مطرح هستند هنوز جزئیات مورد توافق قرار نگرفته و مشخص شدن کامل جزئیات و عملی شدن این ایده های خام زمان بر می باشد و نیازمند مشارکت فعالان بخش کشاورزی و بلاک چین و تحقیقات زیاد در این زمینه است.

دکمه بازگشت به بالا
2
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x