ایستگاه خبر

پیشگامان صنعت خودرو و راه‌اندازی سیستم شناسایی بلاک چینی وسیله نقلیه!

سازمان بلاک چینی MOBI، در تلاش است که با همکاری سازندگان مشهور اتومبیل مانند BMW، Ford و دیگران یک سیستم شناسایی بلاک چینی را برای وسایل نقلیه راه‌اندازی کند. برای این منظور تیمی خاص شکل گرفته است و این تیم ابراز داشته است که چنین سیستمی باعث می‌شود که افراد موجود در اکوسیستم خودرو بتوانند به ردیابی و محافظت از هویت واقعی وسیله نقلیه خود بپردازند.

بلاک چین کلاه‌برداری‌ها را در این زمینه از میان برمی‌دارد

بنا بر آماری که دپارتمان حمل و نقل ایالات متحده منتشر کرده است، هر سال بیش از ۴۵۰ هزار وسیله نقلیه که کیلومترشمار آنها دستکاری شده است به مشتریان بی‌خبر فروخته می‌شوند. این اقدام فریبکارانه به صورت کلی برای مشتریان در سال ۱ میلیارد دلار هزینه ایجاد می‌کند. به خاطر مقابله با چنین کلاه‌برداری‌هایی است که شرکت‌هایی مانند BMW و Ford تصمیم گرفته‌اند به همکاری با سازمان MOBI بپردازند و یک راه‌حل بلاک چینی را برای مقابله با این مشکلات ایجاد کنند.

تیم این پروژه بر این باور است که این سیستم دو کاربرد عملی و مهم خواهد داشت. این دو کاربرد ثبت وسیله نقلیه و ردیابی آن هستند. این ثبت بلاک چینی باعث می‌شود که سیستم‌های مختلف ثبت خودرو بتوانند از طریق فناوری پایگاه داده به همدیگر متصل شوند. بلاک چین یک فناوری ایمن، توزیع‌شده و قابل اعتماد برای این کار است. نمای ردیابی نیز به خریداران، قانون‌گذاران و بیمه‌گران این امکان را می‌دهد که تاریخچه بدون تغییر خودرو را در دست داشته باشند و در این میان گرفتار کلاه‌برداران نشوند.

از این سیستم بلاک چینی می‌توان برای انتقال ارزش هم استفاده کرد و این ممکن است به کسب درآمد از اتومبیل‌ها بسیار کمک کند. پس می‌توان گفت که این سیستم موقعیت‌های جدیدی را برای کسب درآمد خلق خواهد کرد. این راه‌حل، بنیان محکمی برای شفافیت و کارایی خواهد بود و به ثبت و نگهداری ایمن‌تر وسیله نقلیه کمک می‌کند. این سیستم همچنین این امکان را برای خریداران و مشتریان فراهم می‌کند که سوابقی صحیح و قابل اعتماد را در مورد وسیله نقلیه مورد نظر در دست داشته باشند.

پروژه وی چین (Vechain) هم در این میان راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را در صنعت خودرو ارائه داده است که از جمله آنها می‌توان به سیستمی اشاره کرد که تمامی چرخه زندگی یک وسیله نقلیه را ردیابی می‌کند. نظر شما چیست؟ راه‌اندازی یک سیستم شناسایی بلاک چینی برای خودرو‌ها چه منافع دیگری خواهد داشت؟ آیا چنین چیز‌هایی به پذیرش هر چه بیشتر بلاک چین کمک خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43331
دکمه بازگشت به بالا