ایستگاه خبر

عرضه گره سخت‌افزاری شبکه مخلوط اتریوم توسط شرکت HOPR

استارت‌آپ حریم خصوصی غیرمتمرکز HOPR اخیرا اولین گره سخت‌افزاری سفارشی خود را عرضه کرد که به گفته آن‌ها هرگونه وابستگی و اتکا به سرور‌های ابری تحت کنترل علی‌بابا و آمازون از بین می‌رود.

این شرکت از یک راه‌حل شبکه مخلوط با انگیزه توکن استفاده کرده که اساسا همان کاری را برای بلاکچین می‌کند که TOR یا VPN بر بستر اینترنت انجام می‌دهد. گره شبکه مخلوط سطح جدیدی از حریم خصوصی را برای گره‌‌های اتریوم به ارمغان می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری Coindesk، این شرکت اعلام کرده که این اولین محصول سخت‌افزاری آن‌ها در فضای بلاکچین به حساب می‌آید. البته چند شرکت رمزارزی مثل Filecoin و Helium، محصولات مشابه با این ارائه می‌کنند. آن‌ها اولین شرکتی نیستند که از مکانیزم انگیزه مبتنی بر توکن استفاده می‌کنند تا مشارکت‌کنندگان را به ارتقای حریم خصوصی تشویق کنند. پروتوکول Orchid که آن هم مبتنی بر اتریوم است، به تازگی یک افزایش شدید را در ارزش توکن خود تجربه کرده است. به نظر می‌رسد که رقابت در این حوزه در حال حاضر در حال رشد است.

این محصول شرکت HOPR، یعنی گره آماده و بدون نیاز به پیکربندی، با خصوصیاتی چون ۸ گیگابایت حافظه رم و یک ترابایت ذخیره SSD، در حال حاضر با قیمت ۴۴۰ دلار به فروش می‌رسد. این شرکت برای عرضه اولیه محصول خود،‌ تنها ۱۰۰ عدد از آن‌ها را تولید کرده است.

ماه گذشته آن‌ها اعلام کردند که یک تأمین بودجه ۱ میلیون دلاری توسط Binance Labs برای آن‌‌ها انجام شده است.

بیشتر بخوانیم: راهنمای استخراج اتریوم – سخت افزار تا استخراج

 

https://coiniran.com/?p=40756
دکمه بازگشت به بالا