ایستگاه خبر

افزایش چشمگیر رغبت به بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، در زمانه‌ی کرونا

از آنجا که تعداد زیادی از مردم به دلیل همه‌گیر شدن کرونا ویروس خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند، پلتفرم‌های بازی در سراسر جهان شاهد جهش بزرگی در ترافیک خود بوده‌اند. در یک گزارش، شرکت شبکه تلفن همراه Verizon ادعا کرده است پلتفرم‌های بازی آنلاین شاهد ۷۵٪ افزایش در ترافیک خود بوده‌اند. با وجود این واقعیت که افزایش ترافیک در پلتفرم‌های بازی آنلاین نتیجه همه‌گیری کرونا ویروس است، بازی‌های بلاک‌چین از دور خارج نشده‌اند و در حال رشد و توسعه هستند.

گزارش جدیدی از فعالیت‌های مایکروسافت آزور (Microsoft Azure) تهیه شده است که نشان می‌دهد این شرکت برای اولین بارسطح بالایی از تأخیر را در نتیجه تراکم بالای گیمرها بر روی Xbox ثبت کرده است. مایکروسافت آزور، شرکتی‌ست که به توسعه دهندگان امکان می‌دهد از شبکه‌های بلاک‌چین در برنامه‌هایی مانند Xbox استفاده کنند. اگرچه بیشتر متخصصان این صنعت اعتراف می‌کنند که آینده از آن بازی‌های بلاک‌چین است، اما هنوز درباره این که آیا این آینده می‌تواند پایدار باشد، اختلاف نظراتی وجود دارد.

چه چیزی افراد را به انجام بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین ترغیب می‌کند؟

ادوارد اسمیت، بنیانگذار و مدیر فنی Neblio، یک شرکت خدماتی بلاک‌چین، معتقد است: «بازی و سرگرمی بزرگ‌ترین برندگان شرایط بحرانی هستند که امروز جهان با آن روبروست، از جمله بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین.»

متخصصان این صنعت اتفاق نظر دارند که رغبت به بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین افزایش خواهد یافت چرا که توسعه‌دهندگان بیشتر به بازی‌هایی گرایش دارند که بتوان از طریق آن کسب درآمد کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38191
دکمه بازگشت به بالا