ایستگاه خبر

بلاک‌چین، پیشنهادی برای رصد کردن کمک‌های معیشتی

با توجه به همه‌گیری کرونا ویروس و بحران اقتصادی ناشی از آن مزایا و کمک‌هایی که از طرف دولت به افراد تعلق می‌گیرد و زمانبندی و نظم آن  اکنون مهمتر از پیش به نظر می‌رسد. حتی اگر از همه چیز هم بی‌خبر باشید، می‌دانید که پاسخگویی دولت و اطمینان از رسیدن کمک‌ها به مقصدشان با حداقل تأخیر بسیار مهم است.

گزارش جدید منتشرشده توسط European Foundation درباره بهبود شرایط زندگی و کار (Eurofound) نشان می‌دهد که چگونه فناوری بلاک‌چین، مانند Bitcoin SV، می‌تواند این فرآیند را کارآمدتر کند.

گزارش ۲ آوریل به چندین فناوری نوظهور مانند هوش مصنوعی، تماس‌های تصویری پیشرفته و … پرداخته است، اما از بلاک‌چین به عنوان نویدبخش‌ترین تکنولوژی برای شرایط فعلی یاد شده است. در این گزارش آمده است که بلاک‌چین می‌تواند «تحویل و مدیریت کمک‌های معیشتی» را تسهیل کند.

گرچه این گزارش از BSV به عنوان نمونه مشخصی مثال نمی‌زند، اما در مجموع بیان می‌کند که چگونه فناوری بلاک‌چین می‌تواند به پیشبرد این فرایند کمک کند.

«در مورد بخش خدمات، استفاده از فناوری بلاک‌چین در فازهای اولیه‌ی مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی است، جایی که از آن برای پرداخت مزایا به صورت نقدی و نظارت بر کمک‌های معیشتی بازنشستگان استفاده شده است .»

BSV با داشتن دفترچه راهنمای داده‌های عمومی و امکان انجام تراکنش‌های کم هزینه، راه حل مناسبی را ارائه می دهد. البته در ادامه این گزارش متذکر می‌شود که تجربه‌های قبلی مربوط به بلاک‌چین در زمینه مدیریت کمک‌های معیشتی بسیار پرهزینه بوده است. اما با استفاده از BSV، هزینه‌های فوق العاده کمی باقی می‌مانند. حسن دیگر استفاده از BSV این است که گرچه فضای BSV کاملا ناشناس نیست اما امن است و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ناشی از تجربه‌های قبلی را برطرف می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38070
دکمه بازگشت به بالا