ایستگاه خبر

آکادمی کوین ایران: ارائه پکیج آموزشی رایگان دوره توسعه بلاک چین و قرارداد هوشمند

مجموعه کوین ایران بنابه مسئولیت اجتماعی خود که افزایشِ دانش و آگاهی کاربران فارسی‌زبان در زمینهٔ رمزارزها و بلاک چین است، همواره تلاش کرده تا با آموزش و تربیت افراد متخصص، این فرصت را فراهم کند تا افراد بتوانند با به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا کیفیت زندگی جامعه را بهبود بخشند. طی ۸-۹ سال گذشته این هدف سرلوحهٔ کوین ایران قرار گرفته است و آموزش‌ها از طریق پلتفرم‌های مختلف مانند سایت کوین ایران، پادکست شیر یا خط، ویدیو کست اسکریپت و … در اختیار عموم مردم گذاشته شده است.

اکنون با راه‌اندازی آکادمی کوین ایران موضوع ارائهٔ آموزش‌های فنی و صحیح با جدیت و همت بیشتری دنبال می‌شود. طی دو سال گذشته دو بورسیه برای تربیت افراد متخصص در نظر گرفته شد که بعد از دورهٔ نخست، دانش‌آموختگان موفق شدند علاوه‌بر گذراندن دوره، به‌عنوان مدرّس دورهٔ آکادمی کوین ایران در تابستان ۱۴۰۰ هم فعالیت کنند.

این آکادمی در تابستان ۱۴۰۰ با برگزاری اولین بوت کمپ برنامه نویسی بلاک چین و قرارداد هوشمند با زبان سالیدیتی راه‌اندازی گردید. با وجود تعداد زیاد متقاضیان، به دلیل حساسیت بر کیفیت آموزش تعداد دانشجویان محدود در نظر گرفته شده و سی و پنج دانشجو در دوره شرکت کردند. این دوره آموزشی ۴۸ ساعته، طی ۱۲ جلسه آموزشی و ۶ جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

همزمان با برگزاری دورهٔ تابستان، کوین ایران دانشجویان دیگری را نیز برای دورهٔ کانسنسیس آکادمی بورسیه کرد که متاسفانه به دلیل تحریم ایران، دانشجویان موفق به تکمیل این دوره نشدند. در نتیجه کوین ایران تصمیم گرفت باتوجه به کیفیت خوب محتوای ارائه شده در دورهٔ تابستان ۱۴۰۰ و رضایتمندی کامل دانشجویان و همچنین تقاضای زیاد جهت دسترسی به محتوای آموزشی فارسی در زمینه برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند، محتوای دوره مذکور را به صورت یک پکیج آموزشی رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهد.

دانشجویان علاقه‌مند به یادگیری از طریق این پکیج آموزشی، علاوه‌بر محتوای آموزشی، از راهنمایی و کمک مربیان دوره در فروم قرارداد هوشمند نیز برخوردار خواهند بود.

امید داریم در آینده‌ای نزدیک با ارائه سایر دوره‌های آموزشی یاری‌گر جامعه در رشد و بالندگی روز افزون باشیم.

مشخصات دوره اسمارت کانترکت

زمان انتشار: از تاریخ ۱ دی ۱۴۰۰ تا تاریخ ۱۴ بهمن (روزهای دوشنبه و پنج شنبه)

آپدیت مهم: لازم به ذکر است در این ویدیوها در مورد فرم تکلیف صحبت می‌شود که مرتبط با دوره تابستان بوده و نیازی به ارسال جواب تمرین‌ها نیست. در مورد گواهی اتمام دوره (POAP)٫ در نیمه دوره جزئیات پروژه نهایی و طریقه ارسال پروژه اعلام می‌شود.

آدرس‌های دسترسی به محتوای آموزشی دوره توسعه قرارداد هوشمند

مربیان دوره قرارداد هوشمند

ویدیو آشنایی با دوره قرارداد هوشمند و معرفی اساتید در یوتیوب

سرفصل‌ها و محتوای دوره توسعه بلاکچین و قرارداد هوشمند

 • جلسه اول: مروری بر تکنولوژی بلاک چین
 • جلسه دوم: مقدمات بلاکچین
 • جلسه سوم: مفاهیم پایه اتریوم
 • جلسه چهارم: معماری اپلیکیشن‌های متمرکز و غیرمتمرکز
 • جلسه پنج: معرفی ابزارها و محیط‌های توسعه
 • جلسه ششم: مقدمات سالیدیتی
 • جلسه هفتم: نوشتن قراردادهای هوشمند (شروع برنامه‌نویسی)
 • جلسه هشتم: اتریوم و کاربر نهایی
 • جلسه نهم: تست و دیباگ و امنیت قراردادهای هوشمند
 • جلسه دهم: مباحث پیشرفته: پترن‌های طراحی، ENS ، IPFS، Upgradable Contracts
 • جلسه یازدهم: مباحث پیشرفته
 • جلسه دوازدهم: مباحث پیشرفته ۲ Intro to Eth2 Oracle, Uniswap, Dex, LP, flashloan
https://coiniran.com/?p=49101
دکمه بازگشت به بالا