ایستگاه خبر

کاهش تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری در حوزه بلاک چین برای هفتمین ماه متوالی

بنابر یافته‌های تحقیقاتی وب‌سایت خبری بلاک کریپتو، در ماه مه ۲۰۲۰ بیش از ۴۰ قرارداد سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی بلاک چین بسته شده که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته، به شدت افت پیدا کرده است.

همان‌طور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری با ۱۲۱ فقره در ژوئیه‌ی ۲۰۱۹ به بالاترین تعداد رسیده است؛ با این حال از ابتدای سال میلادی جاری، شمار این قراردادها روز به روز شاهد روندی کاهشی بوده است.

chart

گفتنی است داده‌های یادشده از گزارش پژوهشی وب‌سایت بلاک کریپتو در مورد سرمایه‌گذاری‌های حوزه‌ بلاک چین در میانه‌ی همه‌گیری ویروس کرونا استخراج شده است. جان دانتونی، یکی نویسندگان وب‌سایت بلاک کریپتو می‌گوید:

روند کلی حاکم بر قراردادهای سرمایه‌گذاری، نزولی بوده و طی هفت ماه گذشته نیز همچنان آهنگ کاهشی خود را حفظ کرده است.

دانتونی افزوده است:

هرچند طی ماه گذشته، سرمایه‌گذاری‌ها از نظر ارزش دلاری، افزایش یافته اما تعداد کلی قراردادها رو به کاهش بوده است. شاید بتوان گفت سرمایه‌گذاران به جای توزیع سرمایه‌ی خود میان چندین پروژه‌ به دنبال تمرکز بیشتر هستند. افزایش متوسط حجم مبالغ سرمایه‌گذاری‌شده به‌رغم کاهش تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری احتمالا ناشی از تمرکز روزافزون سرمایه‌گذاران بر تعداد محدودتری از پروژه‌ها و استارتاپ‌ها است.

Source

https://coiniran.com/?p=39191
دکمه بازگشت به بالا