ایستگاه خبر

شرکت Blockchain Capital به انجمن Libra پیوست

انجمن Libra به رهبری فیسبوک شرکت سرمایه‌گذاری Blockchain Capital را به فهرست اعضای خود اضافه کرده است.

کنسرسیوم مستقر در ژنو در ۱۸ ژانویه در یک پست وبلاگی، اعلام کرد که Blockchain Capital از فناوری بلاکچین برای ایجاد «سیستم پرداختیی عادلانه‌تر» در این انجمن استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این، Blockchain Capital تخصص خود را در صنعت بلاکچین و همچنین چهره‌های صنعت و کارآفرینان خود را با Libra به اشتراک می‌گذارد. در این مورد، نایب رئیس انجمن Libra، دانته A. دیسپارته گفت:

«به‌عنوان عضوی از انجمن لیبرا ،Blockchain Capital بینش عمیقی از این صنعت و شبکه پویایی از حامیان را به ارمغان می‌آورد. ما در حال ساخت یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاکچین هستیم که از نوآوری خدمات مالی مسئول پشتیبانی می‌کند.»

Blockchain Capital در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد. این شرکت VC در چندین کمپانی رمزارز از جمله Ripple و Coinbase سرمایه‌گذاری کرده است.
فیس بوک مصمم است که Libra را به پیش برد
فیس بوک از سال گذشته که پروژه رمزارز خود را به صورت عمومی اعلام کرد، با واکنش‌های ضدونقیضی روبرو شد. با این وجود، این شرکت در زمینه Libra همچنان جاه طلبانه عمل می‌کند.
روز پنجشنبه، انجمن Libra اعلام کرد که مدیر عامل سابق بانکداری بین المللی HSBC، جیمز امت را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت تابعه خود، Libra Networks LLC استخدام کرده است. طبق گفته مدیرعامل انجمن Libra، استوارت لیوی، امت دارای تخصص فراوان و تجربه عملیاتی است که به محقق شدن چشم‌اندازهای Libra کمک می‌کند.

فیسبوک در ژوئن سال ۲۰۱۹  از پروژه رمزارز خود رونمایی کرد. در آن زمان، غول رسانه‌های اجتماعی وایت پیپر مربوط به stablecoin خود با نام Libra را منتشر کرد که با ذخیره دارایی حمایت می‌شدند.

انجمن Libra که وظیفه نظارت بر این پروژه رمزارز را داشته است، با شرکت‌های مشهوری مانند PayPal ،Mastercard ،Stripe ، Visa ،eBay و غیره همکاری می‌کرد. با این حال، بیشتر اعضای این مؤسسه از خارج شدن این پروژه از سوی ناظران نظارتی جهانی، این انجمن را ترک کردند و Libra با خروج اعضایش متزلزل شده است. در اوایل سال جاری، این انجمن برای جلب رضایت نهادهای نظارتی که فکر می‌کنند رمزارز Libra تهدیدی برای ثبات مالی کشورهایشان است، وایت ‌پیپر خود را تغییر داد. علاوه بر این، انجمن اعضای برجسته‌ای را در سال جاری اضافه کرده است، از جمله Checkout.com، کارگزار کریپتوی Tagomi ،Heifer International و Shopify.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41224
دکمه بازگشت به بالا