مقالات بلاکچینمقالات بیت کوین

مروری بر دنیای بلاک چین ، ارز رمزنگاری شده بیت کوین و سایر رمز ارز ها

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز و سرآمد صد ها رمز ارز با ارزش های بازاری مختلف است. برای آشنایی بیشتر با صنعت آلتکوین ها با ما همراه باشید.

در این گزارش به بررسی سیستماتیک بخش های کلیدی صنعت بلاک چین ، ارز رمزنگاری شده بیت کوین و سایر رمز ارز ها می پردازیم.

 بیت کوین، آلتکوین و نوآوری

بیت کوین در ژانویه سال ۲۰۰۹ (معادل با دی ماه سال ۱۳۸۷) شروع به کار کرد. بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز بود. دومین ارز رمزنگاری شده، دو سال پس از ظهور بیت کوین یعنی در آوریل ۲۰۱۱ با نام Namecoin پدید آمد. امروزه صد ها ارز رمزنگاری شده با ارزش های بازاری مختلف وجود دارند که در حال داد و ستد هستند. هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر نیز وجود داشتند که زمانی مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه دیگر استفاده نمی شوند.

یکی از وجوه مشترک در سیستم تمام این ارزهای رمزنگاری شده دفترکل عمومی بلاکچین است که بین تمام مشارکت کنندگان شبکه به اشتراک گذاشته می شود. نقطه مشترک دیگر نیز استفاده هر سیستم از توکن های محلی است که از آن ها به عنوان راهی برای ایجاد انگیزه در مشارکت کنندگان جهت به اجرا درآوردن شبکه در نبودِ یک قدرت و مدیریت مرکزی استفاده می شود. البته بین برخی از ارزهای رمزنگاری شده و با توجه به میزان و نوع نوآوری در آنها، تفاوت هایی وجود دارد.

بلاک چین و ارز های رمزنگاری شده
Blockchain and Crypto/ Source

بیشتر بخوانید: بیت کوین و رمزارز یا بانکداری سنتی؟ آینده از آن کدام یک است؟

 صنعت ارز رمزنگاری شده

صنعت ارزهای رمزنگاری شده منجر به ظهور یک اکوسیستم کسب و کار جدید شد. پروژه ها و شرکت های زیادی به وجود آمده اند که محصولات و خدماتی را برای تسهیل استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای کاربران فراهم آورند و همچنین زیرساخت لازم برای برنامه هایی که بر روی بلاکچین های عمومی اجرا می شوند را بسازند.

یک اکوسیستم ارز رمزنگاری شدهی متشکل از مجموعه ای متنوع از بازیگران، رابط های کاربری بین بلاکچین های عمومی و اقتصاد سنتی و بخش های مختلف اقتصادی ایجاد می کند. وجود این خدمات، باعث افزودن ارزش قابل توجهی به ارزهای رمزنگاری شده می شود؛ چرا که این خدمات ابزارهای لازم برای اینکه بلاکچین های عمومی و ارزهای محلی شان در اقتصادی وسیع تر مورد استفاده قرار بگیرند را فراهم می آورد.

بیشتر بخوانید: معرفی نئو (NEO): یک شبکه باز برای اقتصاد هوشمند (Smart Economy)

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=23052
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x