ایستگاه خبر

بلاک‌چین، راه‌حلی برای رونق بازار املاک در ژاپن

برای رسیدگی به خانه‌های خالی حومه ژاپن دو شرکت، راه‌حلی مبتنی بر بلاک‌چین تهیه کرده‌اند. موضوعی که خبر از توسعه کاربرد‌پذیری بلاک‌چین می‌دهد.
پلتفرم Securitize، با هدف ایجاد یک بستر مالی با استفاده از اوراق بهادار دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، به LIFULL شرکت فعال در حوزه املاک و مستغلات مستقر در توکیو پیوست. براساس خبری که در ۱۰ مارس منتشر شد، آنها موفق شده‌اند اثبات کنند که فناوری بلاک‌چین و اوراق بهادار دیجیتال نسبت به روش‌های سنتی تأثیرگذاری بیشتری در بازار املاک و مستغلات ژاپن دارد.
بودجه اجتماعی LIFULL با همکاری BUIDL، یک شرکت تابعه Securitize، از این پلتفرم جدید برای نوسازی بسیاری از خانه‌های ژاپن که غیرقابل سکونت‌اند یا به کلی رها شده‌اند، استفاده خواهد کرد.

چرا بازار املاک و مستغلات در ژاپن نیاز به رونق دارد؟

شرکت Securitize تصمیم دارد بستری فراهم کند تا افراد را به سرمایه‌گذاری در زمینه ملک در منطقه‌های کم‌طرفدارتر ژاپن تشویق کند.  LIFULL مسائل مربوط به این سرمایه‌گذاری را در بیانیه خود اینطور توضیح داد:

«به منظور حفظ و بهبود ارزش مستغلات، لازم است که نوسازی و تعمیرات خانه‌های خالی سراسر کشور برای استفاده در زمینه‌های دیگر به‌صورت فعال و پیوسته انجام شود. این مشکل بزرگی است و احیای منطقه‌ای املاک و مستغلات به عنوان راه‌حلی برای این مشکل پیشنهاد می‌شود.»

هشت میلیون خانه متروکه در ژاپن نتیجه روند گسترده شهرنشینی در آسیاست که از اواخر دهه ۸۰ شدت گرفت. پیش از آن، بازار املاک و مستغلات ژاپن تقریبا به صورت نمایی رشد کرده بود. بسیاری از مشاغل فقط در شهرهای بزرگ ژاپن در دسترس‌اند و خانواده‌ها به دلیل نزدیک بودن مدارس فرزندان‌شان ناچار به ترک کردن حومه شهرها می‌شوند. در نتیجه ، املاکی که نامطلوب به نظر می‌رسند به راحتی به ارگان‌های علاقه‌مند داده می‌شوند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37468
دکمه بازگشت به بالا