ایستگاه خبر

جهانی عاری از کربن با فناوری بلاکچین

واحد IBM ژاپن با صنایع سنگین میتسوبیشی (MHI) برای راه‌اندازی یک راه حل مبتنی بر فناوری بلاکچین برای ردیابی، ضبط و استفاده مجدد از گازهای CO2 همکاری می‌کند. بر اساس گزارش منتشرشده در تاریخ ۱۷ اگوست پلتفرم ردیابی CO2 که از آن به عنوان CO2NNEX یاد می‌شود، از فناوری بلاکچین توسعه‌داده‌شده توسط IBM استفاده می‌کند، در حالی که میتسوبیشی مسئول مدیریت زیرساخت‌های فیزیکی است که گاز را جذب می‌کنند.

به سوی جهان عاری از کربن

گرچه دی‌اکسیدکربن (CO2)، یک گاز بی‌رنگ اسیدی ۵۳ درصد متراکم‌تر از هوای خشک است، در بخش تولید برای ساخت چندین محصول از جمله کپسول آتش‌نشانی، نوشیدنی‌های گازدار و غیره مفید است. کارشناسان هشدار داده‌اند که CO2 اضافی در جو ممکن است تهدیدهای بزرگی برای بشریت از جمله تغییرات آب و هوایی و چالش‌های جدی برای سلامت ساکنان کره زمین ایجاد کند.

به گزارش مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، تغییرات آب و هوایی بزرگترین چالشی است که ما انسان‌ها در قرن ۲۱ با آن روبرو هستیم و این سازمان با همکاری شرکای خود تصمیم دارد این هدف را، جهان عاری از کربن، تا سال ۲۰۵۰ محقق کند.

حالا IBM و صنایع سنگین میتسوبیشی (MHI)، یک شرکت مهندسی، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی ژاپنی چند ملیتی، قصد دارند از طریق پروژه CO2NNEX به میزان کمی در کاهش CO2 جهانی در بخش تولید کمک کنند.

دریابی و استفاده از CO2 با فناوری بلاکچین

بر اساس منابع نزدیک به موضوع، CO2NNEX از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) برای ردیابی جذب و استفاده مجدد از CO2 استفاده می‌کند. تیم تحقیقاتی می‌گوید سیستم CO2NNEX برای ردیابی دقیق جمع‌آوری و توزیع CO2 به روشی شفاف طراحی شده است، در نتیجه به عاری از کربن کردن فرآیندهای تولیدی را برای مشاغل آسان می‌کند.

این تیم همچنین قصد دارد یک بازار کربن ایجاد کند که خریداران و فروشندگان گاز بتوانند قبل از پایان سال ۲۰۲۲ معاملات خود را در آن انجام دهند. شرکت IBM مسئول بخش بلاکچین پروژه خواهد بود در حالی که میتسوبیشی زیرساخت‌های فیزیکی را ایجاد خواهد کرد که توسط تولیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرند و با کمک آن انتشار CO2 خود را در حین عملیات تولید ثبت می‌کند.

گفتنی است که شرکت IBM با موفقیت یک طرح اثبات راه‌حل ردیابی CO2 مبتنی بر بلاکچین را در ماه مه ۲۰۲۱ انجام داد و هر دو تیم در حال کار شبانه‌روزی برای ارائه راه‌حل کامل تا سال ۲۰۲۲ هستند.

این روزها فناوری بلاک چین، فناوری پایه بیت کوین (BTC) و سایر رمزارزها، به طور فزاینده‌ای توسط شرکت‌ها برای ردیابی CO2 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: برای تکنولوژی بلاکچین (Blockchain Technology) آمادگی لازم داریم؟

Source

https://coiniran.com/?p=47112
دکمه بازگشت به بالا