ایستگاه خبر

بلاک چین و پتانسیل بالای آن برای تغییر در صنعت گردشگری (tourism)

آیا بلاک چین می تواند صنعت گردشگری را تغییر دهد؟ بلاک چین چه پتانسیل هایی در این زمینه دارد؟ آینده گردشگری چگونه خواهد بود؟

بلاک چین و گردشگری

در مقاله حاضر به بررسی استفاده از بلاک چین در صنعت گردشگری (tourism) پرداخته می شود. امروزه صنعت گردشگری با مشکلات زیادی مواجه می باشد؛ مشکلاتی مانند انجام پرداختی های سریع و ایمن، پیگیری اسباب و وسایل مشتریان، رزرو جا و مکان و غیره از جمله موارد موجود می باشند.

بلاک چین ویژگی های ممتازی دارد که با استفاده از آن ها بسیاری از این مشکلات را حل خواهد کرد. رمز ارز ها می توانند به انجام پرداختی های ایمن و سریع کمک کنند. حتی رمز ارز ها می توانند هزینه تراکنش ها را نیز به میزان قابل توجه ای پایین بیاورند. استفاده از رمز ارز ها به ویژه در تراکنش های بین المللی می تواند بسیار مشکل گشا باشد.

blockchain با ایجاد هویت دیجیتال می تواند شفافیت بی نظیر خود را به عرصه گردشگری نیز وارد کند و از بسیاری از مشکلات در این زمینه بکاهد. دیگر لازم نخواهد بود که گردشگران مرحله به مرحله در صف های طولانی منتظر شوند و کارت شناسایی یا گذرنامه خود را به مسئولین نشان دهند.

بلاک چین و پتانسیل بالای آن برای تغییر در صنعت گردشگری (tourism)
blockchain-and-tourism

رهایی از واسطه ها و دلال ها

ویژگی عدم تمرکز blockchain باعث از میان برداشتن دلال ها و واسطه ها می شود که این امر به کاهش هزینه ها برای مسافران و افزایش سود سرویس دهندگان کمک شایانی خواهد کرد. در دنباله مقاله به تعدادی از پلتفرم ها که بلاک چین و گردشگری را با هم ترکیب کرده اند اشاره می شود و جزیره Aruba نیز به عنوان یک مثال کاربردی موفق در این زمینه مورد بحث قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: هشت کاربرد شگفت انگیز بلاک چین

مقاله با صحبت در مورد چالش ها و مشکلات پیش روی blockchain برای ورود به صنایع مختلف از جمله گردشگری پایان می یابد و بیان می شود که سطح آگاهی جامعه نسبت به فناوری مذکور نسبتا پایین است و برای بالا بردن آن باید تلاش های زیادی صورت بگیرد.

نظر شما چیست؟ صنعت گردشگری امروزه با چه مشکلاتی مواجه است و بلاک چین چگونه می تواند این مشکلات را حل کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/11/نمونه_خوانی_بلاک_چین_در_گردشگری-converted.pdf” ]توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.

 https://coiniran.com/?p=25704
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x