ایستگاه خبر

بلاکچین در خاورمیانه و تنظیمات مترقی

در طول پنج سال گذشته اتفاق فوق‌العاده‌ای در حوزه بلاکچین رخ داده است: کشورهایی که معمولاً دنباله‌روی حوزه نوآوری‌های تکنولوژیک شناخته می‌شدند، نقش رهبری را برعهده گرفته‌اند. بسیاری از کشورهای خاورمیانه به جای کشورهایی مانند ایالات متحده، این جریان را هدایت می‌کنند. آنها چه مشترکاتی دارند؟ تنظیمات دوستانه.

این هفته سازمان پول عربستان سعودی (SAMA) اعلام کرد که از فناوری بلاکچین برای واریز بخشی از نقدینگی به بخش بانکی استفاده می‌کند. این حرکت به عنوان بخشی از نقش فعال SAMA در ارائه تسهیلات اعتباری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. SAMA نمونه‌ای از تنظیم‌کننده‌های نوآورانه است که مایل به آزمایش فناوری های نوظهور است. SAMA با ارزیابی موارد استفاده چندگانه و مزایای استفاده از بلاکچین، همپایی سرعت حرکت این کشور با روند بازارهای جهانی را تضمین می‌کند. در حالی که فناوری‌های نوین در سراسر منطقه رو به افزایش است، این انتقال پول جدید مبتنی بر بلاکچین در خاورمیانه و از طریق بانک مرکزی بدون شک جالب توجه خواهد بود.

هیئت توسعه اقتصادی بحرین با حرکتی سریع فناوری بلاکچین را تأیید کرد. این خبر داغ نیست و این اتفاق در اکتبر سال ۲۰۱۷ رخ داده است. این جزیره کوچک یک پیشگام واقعی در حوزه اقتصادی و نوآوری است، نه تنها برای منطقه، بلکه برای جهان. رگولاتورهای بحرین به سرعت عمل کردند تا مقررات جدید دارایی‌های کریپتو را معرفی کرده و با صنعت خدمات مالی و دولت همکاری نزدیکی داشته باشند تا استعدادهای مختلفی را از سراسر جهان جلب کنند. بحرین با انجام ابتکارات بی شماری برای جذب استعدادهای مربوط به بلاکچین، خود را به عنوان پیشگام بلاکچین در منطقه معرفی می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39328
دکمه بازگشت به بالا