بلاکچینکاربرد بلاکچین

بلاک چین و انقلابی عظیم در صنعت سرگرمی آینده

آیا بلاک چین صنعت سرگرمی را متحول خواهد کرد؟ بلاک چین چه کاربرد هایی در صنعت سرگرمی می تواند داشته باشد؟ این فناوری چقدر موثر است؟

بلاک چین در صنعت سرگرمی

در این مقاله به بررسی کاربرد های بلاک چین در صنعت سرگرمی پرداخته می شود. سرگرمی در کشور های مترقی بسیار حائز اهمیت است و به آن بهای زیادی داده می شود. با گذشت زمان سرگرمی ها نیز تغییر می کنند و خود را با فناوری همگام می سازند؛ مثلا امروزه در عصر اینترنت و بلاک چین استفاده از رادیو کم کم منسوخ می شود.

بلاک چین در صنعت سرگرمی باعث از میان برداشتن میانجی ها می شود و ۱۰۰ درصد درآمد را عاید تولید کنندگان محتوا می کند. امروزه شکایت هنرمندان و تولید کنندگان محتوا از پلتفرم های متمرکزی مانند YouTube و Spotify امری شایع است و بسیاری از تولید کنندگان محتوا بر این باورند که چنین پلتفرم هایی عادلانه حق آنها را نمی دهند.

بیشتر بخوانید: DECENT توزیع و فروش محتوای دیجیتال بر بستر بلاکچین

بلاک چین که یک پایگاه داده غیر متمرکز است این مشکل را نشانه گرفته و سعی در حل آن دارد. بلاک چین در انتشار موسیقی ها و ویدیو ها می تواند تحول ایجاد کند و در این مقاله به تفصیل به این موضوع پرداخته می شود. استفاده از رمز ارز ها در کنار این فناوری نیز تراکنش ها را ایمن کرده و از فی آنها می کاهد.

بلاک چین و انقلابی عظیم در صنعت سرگرمی (entertainment) آینده
blockchain-and-entertainment

مدیریت کالا های فیزیکی و غیر فیزیکی توسط بلاک چین

برای نمونه شرکتی به نام Stem در حال ساخت یک پلتفرم ضروری برای پرداخت های بلاک چینی می باشد.فناوری مذکور در مدیریت حقوق دیجیتال هم می تواند ایفای نقش کند و استارت آپی مانند Mediachain در این زمینه فعالیت دارد. این فناوری در زمینه مدیریت کالا های ملموس هم می تواند وارد عرصه شود و با اختصاص تراشه های NFC، کد QR و غیره به کالا های فیزیکی در واقع آنها را به جهان دیجیتال پیوند می دهد.

فناوری مذکور باعث تحریک رقابت در صنعت سرگرمی خواهد شد و عاقبتِ رقابت نیز رشد و شکوفایی هر چه بیشتر می باشد. در پایان چالش های پیش روی بلاک چین در این زمینه مورد بحث قرار می گیرد و از ضرورت همکاری فعالان صنعت سرگرمی صحبت می شود.

نظر شما چیست؟ آیا فناوری بلاک چین در صنعت سرگرمی قابل اعمال است؟ اگر بله، چگونه؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Invalid URL for PDF Viewer

توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید آن را به کوین ایران نسبت داد.

https://coiniran.com/?p=24896
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x