ایستگاه خبر

تجمیع داده‌های شرکت‌های تحلیلی بلاکچین بر API فیوژن

شرکت تحلیلی بلاکچین Blocktrace در حال راه‌اندازی فیوژن (Fusion)، یک API (رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن) است که از مجموعه داده‌های بلاکچین سایر شرکت‌های تحلیلی استفاده می‌کند.

فیوژن مجموعه داده‌های بلاکچین حاوی اطلاعات شناسه کیف‌پول کریپتو را از شرکت‌هایی از جمله Elliptic و Ciphertrace و شرکت‌های بیشتری در آینده جمع خواهد کرد.

Blocktrace مستقر در آستین برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ وارد بازار رمز ارزها شد و یک برنامه سه‌ماهه به نام Barclays Accelerator را در لندن به ثبت رساند. از آن زمان، این شرکت عمدتاً تحت عنوان ارائه‌دهنده خدمات به مؤسسات مالی دولت ایالات متحده بوده است، گرچه نمایه‌ی نسبتاً پایینی دارد. با این وجود شرکت Fusion به تجارت خود ادامه داده است.

Shaun MaGruder بنیانگذار Blocktrace گفت: «هدف اصلی ما از اعلام عمومی Fusion جلب توجه مشاغل کریپتو و بانک‌هایی است که به دنبال یک راه‌حل جامع ضد پولشویی‌اند.»

Blocktrace در اعلامیه Fusion «نسل سوم تهدیدهای پولشویی در کریپتو» که مقامات با آن روبرو هستند، شناسایی می‌کند. API فیوژن به مشتریان امکان می‌دهد برای مقابله با چنین تهدیدهایی به داده‌های بلاکچینی که اطلاعات آن مجزا شده است دسترسی پیدا کنند. اگرچه دسترسی به Fusion در حال حاضر فقط به چند مشتری محدود می‌شود، ارائه‌دهندگان بیشتری اجازه دسترسی به آن را خواهند یافت. MaGruder گفته است:

«همچنین لازم به ذکر است که ما قادر خواهیم بود عملکرد سایر ارائه‌دهندگان (به عنوان مثال Chainalysis) را بدون اینکه شریک رسمی فیوژن باشند، به پلتفرم خود اضافه کنیم. تمام آنچه که ما نیاز داریم اسناد یکپارچه API ضدپولشویی است که بتوانیم آن را به قابلیت‌های افزوده Fusion اضافه کنیم. انجام این تغییرات کاملاً ساده است.»

افزایش تقاضا برای تجزیه و تحلیل بلاکچین

تحلیل بلاکچین یک بستر در حال رشد است. نمونه‌های برجسته استفاده از کریپتوی غیرقانونی—مانند حمله باج‌افزار Colonial Pipeline—توجه افکار عمومی را به لزوم انجام چنین تحقیقات دقیقی جلب کرده است. به این معنی که بازرسان، از مقامات جنایی تا سرویس‌های اطلاعاتی و ارزیابان ریسک مالی خصوصی، در حال پیکربندی مجدد عملیات خود برای ردیابی معاملات کریپتو هستند.

همین هفته گذشته، دفتر مهاجرت و گمرک دالاس قراردادی ۳۶۰۰۰ دلاری به Blocktrace داد. نه MaGruder و نه افسر پیمانکاری ICE جزئیاتی در اینباره ارائه نداده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: اولین دوره تخصصی آموزش برنامه‌نویسی بلاکچین و قرارداد

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=46182
دکمه بازگشت به بالا