ایستگاه خبر

گزیده اخبار و رویداد های حوزه بلاک چین و رمز ارز ها از ۱۸ تا ۲۵ خرداد ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

بیت کوین (BTC)

 Watchtower (برج مراقب) برای محافظت کاربران شبکه لایتنینگ در مقابل ریسک اعتباری به زودی راه اندازی می شود

Tower

Watchtower، به عنوان گام بعدی برای تامین امنیت شبکه لایتنینگ به زودی راه اندازی می شود. Watchtowers با کاهش امکان تقلب روی شبکه خارج از زنجیره (off-chain) می تواند منجر به سریعتر و مقیاس پذیرتر شدن پرداخت ها روی بیت کوین شود.

وقتی کسی از شبکه لایتنینگ برای پرداخت استفاده می کند، لازم است طرف مقابل آنلاین باشد تا مطمئن شود که ریسک اعتباری (نکول) وجود ندارد و کسی وجوه او را نمی دزدد؛ این مساله قطعا یک کابوس در تجربه ی کاربری است. با راه اندازی Watchtower (برج مراقبت) کاربران دیگر مجبور نخواهند بود چنین نظارت هایی انجام دهند.

Source

ساعت: ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۲/۳/۱۳۹۸

لایت کوین (LTC)

رشد ۳۵۵ درصدی قیمت لایت کوین (LTC) از ابتدای سال ۲۰۱۹

قیمت لایت کوین (LTC) از شروع سال جاری تا کنون افزایش ۳۵۵ درصدی داشته و بسیاری از بازارها را پشت سر گذاشته است. بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) نیز از ابتدای سال تا کنون به ترتیب ۱۴۰ و ۱۱۵ درصد رشد داشته اند.

قیمت لایت کوین در زمان نگارش این مطلب حدود ۱۳۴ دلار است، درحالیکه در دسامبر ۲۰۱۸ قیمت این کوین تا ۲۳ دلار کاهش یافت. لایت کوین (LTC) به زودی شاهد رویداد نصف شدن پاداش استخراج بلاک (halvening) از ۲۵ به ۱۲ LTC خواهد بود که به طور تاریخی و بخاطر کاهش عرضه منجر به رشد قیمت می شود.

Source

ساعت: ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۳/۳/۱۳۹۸

EOS

کاهش اعتبار بلاک چین EOS توسط موسسه Weiss Ratings

eos crypto cryptocurrency block one

موسسه تحقیقات مالی Weiss Ratings رتبه تکنولوژی EOS را بخاطر مشکلات جدی در تمرکزگرایی بلاکچین این رمز ارز و عدم مقابله با این مساله در انشعاب هفته ی گذشته، کاهش داد.

این موسسه همچنین کاردانو (ADA) را بخاطر سیستم بلاکچین غیرمتمرکز با اجماع به روش اثبات سهام (PoS) ستود.

Source

رشد ۷۰ درصدی توکن LEO پس از عرضه خصوصی

به دنبال فروش خصوصی، توکن LEO رشد ۷۰ درصدی قیمت را تجربه کرد و در حال حاضر به قیمت ۱.۷۲ دلار به فروش می رسد. در حال حاضر ارزش بازار این توکن ۱.۷ میلیارد دلار است که یک میلیارد آن پیش از عرضه خصوصی فعلی توسط صرافی Bitfinex به ده شرکت خصوصی بطور مساوی در ازای USDT فروخته شد.

توکن های LEO برای کاهش کارمزد و دیگر هزینه ها در صرافی های Bitfinex و EthFinex استفاده می شوند و در آینده روی پلتفرم معاملاتی iFinex بکار گرفته خواهند شد.

Source

ساعت: ۷:۳۰ تاریخ انتشار: ۲۲/۳/۱۳۹۸

Ampleforth در ۱۱ ثانیه ۴.۹ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

wechatimg952

Ampleforth طی عرضه اولیه بوسیله صرافی (IEO) خود در ۱۱ ثانیه ۴.۹ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. IEO در صرافی Ethfinex و روی پلتفرم Tokinex صرافی Bitfinex انجام شد.

طی این IEO، ده درصد کل توکن های قابل عرضه Ampleforth به فروش رسید. Ampleforth توکنی با یک قیمت تعادلیست بدون آنکه یک رمزارز پایدار باشد. این رمزارز، توکن های سرمایه گذاران را دوره ای کم یا زیاد می کند تا با نوسانات نرخ ارز در تعادل قرار گیرند و بدین ترتیب قصد دارد نوسانات بازار را کنترل کند. بنابراین، به نظر می رسد این توکن همبستگی کمی با بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارز ها داشته باشد.

Source & Image

ساعت: ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۴/۳/۱۳۹۸

تحلیل بازار

شرکت تحلیلی Coin Metrics شاخص های جدیدی برای ارزیابی رمزارز ها عرضه کرده است

شرکت تحلیلی Coin Metrics اعلام کرد که شاخص های Bletchley Indexes را با نام Coin Metrics Bletchley Indexes (CMBI)  برای دارایی های دیجیتال عرضه کرده و قصد دارد شاخص های بتای هوشمند رمز ارز ها را نیز راه اندازی کند.

تمام شاخص های فعلی Bletchley با استفاده از شبکه ی Coin Metrics و داده های بازار راه اندازی مجدد می شوند. شاخص بتای هوشمند مزایای سرمایه گذاری منفعل و فعال را برای بدست آوردن آلفای مورد نظر، ریسک پایین تر یا افزایش تنوع با هزینه کمتر، ترکیب می کند.

Source & Image

ساعت: ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۹/۳/۱۳۹۸

تام لی: با گذشتن قیمت بیت کوین از ۱۰ هزار دلار قیمت ۴۰ هزار دلار در دسترس خواهد بود

tom lee fundstrat bitcoin price crypto

تام لی، هم بنیانگذار Fundstrat Global Advisors و Wei Zhou مدیر مالی بایننس معتقدند که قیمت بیت کوین (BTC) دوباره به ۱۰۰۰۰ دلار بر میگردد و پس از آن به سرعت به ۲۰ هزار دلار می رسد. طبق داده های تاریخی، زمانیکه به آستانه ی ترس از دست دادن (FOMO) برسیم قیمت بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصد رشد خواهد کرد.
با اینکه قیمت بیت کوین در حال حاضر کمتر از ۸ هزار دلار است، به عقیده تام لی اگر قیمت بیت کوین از سطح ۱۰ هزار دلار عبور کند سطح ۴۰ هزار دلاری طی پنج ماه در دسترس خواهد بود.

Source & Image

ساعت: ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۹/۳/۱۳۹۸

آیا IEO جای ICO را گرفته است؟

2019 06 09 134012

طبق داده های TradeBlock که در گزارش وال استریت ژورنال آمده است، IEO  (خرید کوین از طریق صرافی) در حال گرفتن جای ICO (عرضه اولیه کوین) در بازار است و بیش از ۵۱۸ میلیون دلار طی پنج ماه گذشته جذب این حوزه شده است.

پس از رشد قیمت بیت کوین و آلتکوین ها در دسامبر ۲۰۱۷ بازار ICO ها رونق چشمگیری داشت. با ظهور پدیده ی IEO می توان دید که رونق سرمایه گذاری روی ICO  کمرنگ شده است. IEO همان ICO است با این تفاوت که عرضه کوین های جدید تحت نظارت و مدیریت صرافی انجام می شود.

Source

ساعت: ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۹/۳/۱۳۹۸

استخراج

منابع ۷۴.۱٪ استخراج بیت کوین (BTC) از انرژی های تجدیدپذیر تامین می شود!

how does bitcoin work blockchain

یک شرکت تحقیقاتی و سرمایه گذاری روی رمزارز ها در گزارش شش ماهه خود به این نتیجه رسیده که منابع ۷۴.۱٪ استخراج بیت کوین (BTC) از انرژی های تجدیدپذیر تامین می شود. همچنین، بیشتر مزارع استخراج بیت کوین در مناطقی با منابع انرژی های تجدیدپذیر فراوان واقع شده اند.

این گزارش همچنین اشاره کرده است که تخمین مزارع استخراج با انرژی های تجدیدپذیر در نوامبر ۲۰۱۸ از ۷۷.۸٪ کمتر بوده که نشان دهنده ی تحرکاتی در صنعت است. طی این دوره، قدرت محاسباتی مورد نیاز برای محافظت از شبکه (نرخ هش) نسبت به میانگین دهه قبل کمتر بوده و از ۵۰ EH/s به ۴۰ EH/s رسیده است.

Source & Image

ساعت: ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۰/۳/۱۳۹۸

قانونگذاری

استفاده از خودپرداز بیت کوین در ونکوور کانادا ممنوع می شود

2019 06 08 092047

شهردار ونکوور کانادا بخاطر مسائل مربوط به پولشویی خواستار ممنوعیت استفاده از خودپردازهای بیت کوین (BTM) شد. پلیس اظهار داشته که جنایتکاران با چند هزار دلار می توانند یک BTM خریداری کنند و هر چند بار که نیاز دارند از آن وجه نقد دریافت کرده و از حذف کارمزد تراکنش ها سود ببرند.

مقامات رسمی امسال ۸۴۰ گزارش مربوط به رمزارز ها دریافت کرده اند که این تعداد سه برابر گزارش های رسیده سال گذشته است. مقامات استان بریتیش کلمبیا نیز در حال تحقیق روی روش های پولشویی هستند.

طبق داده های CoinATMRadar، در زمان نگارش این خبر حدود ۶۹۴ BTM در کانادا و ۷۶ BTM در ونکوور وجود دارد.

Source & Image

ساعت: ۸:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۸/۳/۱۳۹۸

اجلاس G20؛ بررسی تقابل حریم خصوصی و قوانین ضد پولشویی

G 20 Members To Meet Over Crypto Regulations

با وجود اینکه توافق میان ماهیت رمز ارز ها و قوانین ضدپولشویی دور از ذهن فعالان صنعت رمز ارزهاست است، یکی از بزرگترین خبرگزاری های ژاپن ادعا کرده که گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به چنین توافقی دست یافته است.
اعضای گروه G20 در جلسه پیشین خود را موظف به اجرای دستوالعمل های FATF کردند.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۹/۳/۱۳۹۸

گفتگوهای ونزوئلا و روسیه درمورد مبادله پترو و روبل روسیه

usd dollar collapse

ونزوئلا و روسیه در آستانه توافق بر سر مبادله روبل (پول فیات روسیه) و پترو (ارز دیجیتال ونزوئلا) هستند. این یک تلاش مشترک برای از بین بردن نفوذ دلار ایالات متحده در هر دو کشور و بهبود ارزشگذاری و بهره وری ارزهای این کشور هاست.

این اقدام به دنبال تحریم های اخیر ایالات متحده انجام شده است. به نظر می رسد دولت ونزوئلا به رغم انتقادات و شکست های اخیر برای استفاده از پترو عزم راسخی دارد.

Source & Image

ساعت : ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۰/۳/۱۳۹۸

جریمه استخراج کننده رمزارز توسط اداره تنظیم مقررات مالی آمریکا

download 2

اداره تنظیم مقررات مالی ایالات متحده (FINRA) یکی از نمایندگان سابق Merrill Lynch را بخاطر استخراج رمز ارز جریمه کرد.

Kyung Soo Kim در سال ۲۰۱۷ شرکتی به نام «S Corporation» راه اندازی کرده و خدمات نرم افزاری و سخت افزاری استخراج رمزارز ارائه می داده است. با اینکه این اعمال مجرمانه نیست، Kim فعالیت خود را کتبا به اطلاع مافوقش نرسانده و از آنجا که Kim از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ کارگزار اوراق بهادار (GSR) بوده طبق قوانین Merrill Lynch از اجرای قانون خودداری کرده است.

از آنجا که این تخطی از قانون به نظر عمدی نمی رسد و از سر کمبود نظارت و دانش درمورد قوانین بوده است، FINRA وی را ۵۰۰۰ دلار جریمه کرد.

چنین برخوردهایی باعث نگرانی بیش از پیش فعالان صنعت شده و نیاز به قانون گذاری شفاف در این حوزه را یادآور می شود.

Source & Image

ساعت : ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۳/۳/۱۳۹۸

صرافی

حجم مبادلات ماه گذشته کوین بیس نسب به ۱۴ ماه اخیر افزایش یافته است

حجم معاملات بیت کوین درCoinbase ، بزرگترین صرافی رمز ارز آمریکا، در ماه می نسبت به ۱۴ ماه گذشته آن بالاترین مقدار بوده است. در این ماه در Coinbase تعداد ۷۳۸۹۵۹.۴۲ BTC به ارزش تقریبی ۵.۹ میلیارد دلار مبادله شده است.

cb vol

در دسامبر سال ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین تا نزدیک ۲۰ هزار دلار رسید، حجم مبادلات صرافی کوین بیس به ۱۲۷۵۲۹۵.۵۲۲ BTC رسید. در مقایسه با آن زمان، قیمت ۶۰ درصد و حجم معاملات ۴۰ درصد کمتر است.

Source

ساعت : ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۸/۳/۱۳۹۸

حذف ۳۲ رمزارز از لیست صرافی Bittrex

Bittrex delists 32 cryptocurrencies due to us regulatory uncertainty altcoin buzz 2019 06 08T133506 opt

صرافی Bittrex تا ۲۱ ژوئن ۳۲ رمز ارز را از لیست مشتریان آمریکایی خود حذف خواهد کرد. این رمزارز ها برای مشتریان غیر آمریکایی همچنان در دسترس خواهند بود.

دلایل این تصمیم مشخص نیست اما احتمال می رود ناشی از عدم اطمینان نسبت به افزایش قانونگذاری حوزه رمزارز ها در آمریکا باشد.

لیست کامل این رمزارز ها به شرح زیر است:

 • ADT
 • AMP
 • BAY
 • BCPT
 • BLOCK
 • BOXX
 • CMCT
 • DNT
 • DTA
 • ENG
 • FCT
 • FLDC
 • GO
 • GTO
 • HYDRO
 • IHT
 • ION
 • LBA
 • MFT
 • MOBI
 • NLC2
 • NMR
 • PRO
 • PTOY
 • QRL
 • QTUM
 • RFR
 • STORJ
 • STORM
 • SWT
 • XEL
 • XNK

Source

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۸/۳/۱۳۹۸

یک صرافی رمزارز لهستانی یک شبه و بدون پاسخگویی به کاربرانش، تعطیل شد!

poland krakow e1466690420662

صرافی لهستانی Coinroom از تاریخ ۲ آوریل تعطیل شده در حالیکه کاربرانش ۱۵ هزار دلار در حساب های این شرکت سپرده گذاری کرده اند و در حال حاضر هیچ راه تماسی با بنیانگذاران آن وجود ندارد.

Coinroom در سال ۲۰۱۶ کار خود را آغاز کرد و یک سال بعد وبسایتش را ایجاد نمود. Coinroom به کاربرانش امکان سپرده گذاری، خرید، فروش و تبدیل رمز ارز به فیات را می داد. به نظر می رسد رئیس این مجموعه اینبار در استونی کسب و کاری را آغاز کرده است.

Source

ساعت : ۱۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۹/۳/۱۳۹۸

حجم معاملاتی رمزارز ها حتی در صرافی های بزرگ نیز دستکاری می شود!

 

GammaSite.04.25.19

مطالعات جدید از موسسه Blockchain Transparency نشان می دهد که حتی صرافی های بزرگی مانند بایننس نیز از روش های معامله شویی (Wash trading) در امان نیستند.

طبق این تحقیق بیش از ۱۰ درصد حساب ها روی بیش از ۳۰ جفت ارز، معامله شویی انجام می دهند. گاهی تا ۷۵٪ حجم معاملاتی یک رمزارز معامله شویی است. هرچند، جفت ارز های بزرگ مانند BTC و ETH بین ۸۵ تا ۹۵ درصد معاملاتشان واقعیست.

معامله شویی اصطلاحی است که برای معاملات جعلی به منظور ایجاد حجم معاملاتی نادرست برای اثرگذاری روی رده بندی یک رمزارز در صرافی بکار می رود.

Source & Image

ساعت : ۶:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۰/۳/۱۳۹۸

صرافی بین قاره ای Bakkt از ۲۲ جولای خدمات مبتنی بر بیت کوین (BTC) ارائه می دهد

bakkt2

به نظر می رسد اوراق آتی بیت کوین پلتفرم شناخته شده ی Bakkt در ماه جولای آماده راه اندازی باشد. Bakkt قصد دارد برای ثروتمندترین قشر سرمایه گذاران امکاناتی که موسسات مالی ارائه می دهند، در بازار رمزارزها فراهم کند. این امکانات شامل فرایند کشف قیمت قانونمند، نگهداری و اجرای دقیق قوانین مالی موجود، می شود.

Bakkt کار خود را از سال ۲۰۱۸ شروع کرد و مالک Intercontinental Exchange (ICE) و New York Stock Exchange می باشد. پس از چندین بار تاخیر، سرانجام Bakkt رسما اعلام کرد که در تاریخ ۲۲ جولای از پلتفرم خود رونمایی می کند.

Source

ساعت: ۲:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۴/۳/۱۳۹۸

آیا پلتفرم غیرمتمرکز Binance DEX قابلیت تحریم جغرافیایی دارد؟

binance dex review

اخیرا گزارشاتی مبنی بر تحریم IP چندین کشور توسط Binance DEX مطرح گردید که باعث سردرگمی فعالان صنعت شد و غیرمتمرکز بودن صرافی Binance DEX را زیر سوال برد. در واقع، این محدودیت جغرافیایی تنها بر روی Binance.org اعمال می شود نه پلتفرم غیرمتمرکز آن.

مدیرعامل بایننس استفاده از VPN را برای رفع محدودیت اعمال شده بر روی سایت بایننس پیشنهاد کرد.

Source & Image

ساعت: ۱۰:۰۰ تاریخ انتشار: ۲۰/۳/۱۳۹۸

کسب و کارها

جزئیات فنی پروژه ی رمزارز پایدار فیسبوک تا ده روز دیگر منتشر می شود

Facebook 860x430 1

به گفته منابع آگاه، فیسبوک white paper رمز ارز پایدار خود را در تاریخ ۱۸ ژوئن عرضه می کند. این رمز ارز پایدار نه با دلار بلکه با سبدی از ارز های فیات پشتیبانی می شود.

Source & Image

ساعت: ۴:۰۰ تاریخ انتشار: ۱۸/۳/۱۳۹۸

ویزا (Visa) می خواهد راه ا%۸

https://coiniran.com/?p=30069
دکمه بازگشت به بالا