ایستگاه خبر

راه‌اندازی ETF رمز ارزی بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان

بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی به پتانسیل بلاکچین در «فعال کردن مشارکت مالی برای مشتریان بدون بانک» اشاره کرد.

بلک‌راک بلاکچین و ETF فناوری را راه‌اندازی کرد

بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان با حدود ۱۰ تریلیون دلار سرمایه، به فناوری بلاکچین روی خوش نشان داده است.

این شرکت آمریکایی از راه‌اندازی یک ETF جدید به نام iShares خبر داده است که به طور خاص بر فناوری بلاکچین، ارزهای دیجیتال و شرکت‌های فناوری تمرکز دارد. این بدان معناست که مشتریان بلک‌راک، از جمله بسیاری از فعالان سازمانی با ارزش خالص بالا، می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری مستقیم در دارایی‌های بی‌ثبات مانند بیت‌کوین و اتریوم، در صنعت کریپتو سرمایه‌گذاری کنند.

بلک‌راک در اوایل سال جاری درخواستی را برای این صندوق به SEC ارسال کرد و گفت:

در تلاش برای رصد نتایج سرمایه‌گذاری یک شاخص متشکل از شرکت‌های آمریکایی و غیرآمریکایی است که در توسعه، نوآوری و استفاده از فناوری‌های بلاکچین و رمز ارز نقش دارند.

این صندوق دارای ۱۱.۴۵ درصد تخصیص به صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال کوین‌بیس است که سال گذشته در این زمان به‌صورت عمومی عرضه شد. شرکت‌های دیگر شامل شرکت‌های استخراج بیت کوین Marathon Digital Holdings و Riot و همچنین غول پرداخت PayPal هستند.

وبسایت iShares به پتانسیل بلاکچین و ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند و خاطرنشان می‌کند که این فناوری «به استقلال و کنترل داده‌های شخصی کمک می‌دهد و در عین حال سرمایه‌گذاری را برای مشتریان بدون بانک ممکن می‌سازد».

راه اندازی این صندوق در حالی انجام می‌شود که دنیای مالی سنتی به طور فزاینده‌ای با ارزهای دیجیتال در هم تنیده شده است. اوایل این هفته، Fidelity اعلام کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد بیت کوین را در صندوق‌های بازنشستگی خود سرمایه‌گذاری کنند.

خود بلک‌راک نیز بیشتر درگیر این فضا شده است و اخیراً اعلام کرده است که ذخایر نقدی USDC را مدیریت خواهد کرد. USDC استیبل کوین ۵۰ میلیارد دلاری است که توسط Circle اداره می‌شود و نقش آن در اکوسیستم DeFi و ارزهای دیجیتال پررنگ است.

 

پیشنهاد مطالعه: Bitcoin ETF چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50888
دکمه بازگشت به بالا