ایستگاه خبر

شرکت BlackRock بیت کوین را برای سرمایه‌گذاری واجد شرایط می‌بیند!

شرکت BlackRock که بزرگترین شرکت مدیر دارایی در جهان است، قرارداد‌های آتی بیت کوین را به عنوان یک سرمایه‌گذاری واجد شرایط به دو صندوق اضافه خواهد کرد. بنا به گزارش رویترز، پرونده‌ای از شرکت چنین اطلاعاتی را نشان داده است. این شرکت ابراز داشته که می‌تواند از اوراق مشتقه بیت کوین برای دو صندوق خود استفاده کند. این صندوق‌ها تنها در قرارداد‌های آتی بیت کوین که با پول نقد تصفیه خواهند شد، سرمایه‌گذاری خواهند کرد. تنها قرارداد‌هایی مورد معامله این صندوق‌ها قرار می‌گیرد که در صرافی‌های ثبت‌شده کالا معامله شوند.

رویترز با یکی از نمایندگان شرکت تماس برقرار کرد و این نماینده بجز اطلاعاتی که در پرونده منتشر شده است، چیز دیگری را بازگو نکرد و از توضیح بیشتر خودداری کرد. در اوایل این ماه بود که بیت کوین رکورد جدیدی را زد و به بالای ۴۰ هزار دلار رسید که این به معنی رشدی ۹۰۰ درصدی از کف حاصل شده در ماه مارس است. بیت کوین در اوسط دسامبر موفق شد که قله ۲۰ هزار دلار را بشکند. دیروز بیت کوین حدود ۱۰.۶ درصد سقوط را تجربه کرد.

تاد روزنبلوث (Todd Rosenbluth) که مدیر یک شرکت سرمایه‌گذاری است، معتقد است که شرکت‌های دیگر نیز از این اقدام BlackRock پیروی می‌کنند و وارد فضای بیت کوین خواهند شد. او ابراز داشت که بازده اخیر بازار کریپتو بالا بوده است و همچنین تاریخ دارایی‌های کریپتویی نیز بر بازده خوبی دلالت دارد. او در ادامه افزود که سرمایه‌گذاران موسساتی بزرگ به نحوی می‌توانند از بازار قرارداد‌های آتی استفاده کنند که برای سرمایه‌گذاران خرد امکان‌پذیر نیست.

در حال حاضر هیچ صندوق قابل معامله در بورسی در ایالات متحده وجود ندارد که بیت کوین داشته باشد و همین امر، محدودیت‌هایی را برای داشتن بیت کوین در پورتفولیوی مدیران صندوق‌ها ایجاد می‌کند. مدیرعامل شرکت BlackRock در ماه دسامبر در شورای روابط خارجی ابراز داشت که بیت کوین هر روز حرکت‌های عظیمی می‌کند و احتمال دارد که به یک بازار جهانی تبدیل شود. نظر شما چیست؟ ورود شرکت‌های بزرگ به فضای بیت کوین و بلاک چین چه فوایدی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43337
دکمه بازگشت به بالا