ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری شرکت بزرگ مدیریت دارایی Blackrock در استخراج بیت‌کوین!

اسناد منتشر شده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خبر از سرمایه‌گذاری Blackrock در دو شرکت استخراج بیت‌کوین Marathon و Riot Blockchain می‌دهد. Blackrock از ابتدای سال جاری درخواست خود را برای استفاده از قراردادهای آتی بیت‌کوین به‌عنوان یکی از راهکارهای سرمایه‌گذاری در محصولات خود به SEC ارائه داده است.

پس از ممنوعیت همه‌جانبه‌ی ماینرها از سوی کشور چین برای حذف رقبای بالقوه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود، این بخش از صنعت رمزنگاری برای ادامه‌ی فعالیت خود راهی سایر کشورها گشته است.

هردو شرکت Marathon و Riot از این موقعیت سرمایه‌گذاری به‌شدت استقبال خواهند نمود. طی ۱۲ ماه گذشته سهام Marathon و Riot به ترتیب با ۷۵۴ و ۸۴۸ درصد افزایش روبرو گشته است.

می‌توان این تصمیم Blackrock را به‌عنوان بخشی از استقبال و تغییر رویکرد شرکت‌های مالی سنتی درخصوص استفاده و عرضه‌ی سهام خود به‌صورت دارایی‌های دیجیتال قلمداد کرد.

سرمایه‌گذاری شرکت بزرگ مدیریت دارایی Blackrock در استخراج بیت‌کوین!

نگاهی به اعداد و ارقام

شرکت مدیریت دارایی Blackrock یک غول ۹ تریلیون دلاری (هر تریلیون معادل= عدد ۱ با دوازده صفر) است. درنتیجه، اقدام اخیر آن برای ورود به حوزه‌ی استخراج بیت‌کوین بسیار حائز اهمیت است. میزان سرمایه‌گذاری Blackrock در سهام Marathon و Riot به‌ترتیب ۶.۷۱ و ۶.۶۱ درصد بوده که درمجموع بالغ بر ۳۸۲,۹۶۲,۰۰۳.۰۸ دلار ارزش دارد.

از دیگر سرمایه‌گذاران نهادی فعال در حوزه‌ی استخراج بیت‌کوین Fidelity Group است. اما بیشترین سهم  سرمایه‌گذاری در هردو شرکت Marathon و Riot به Vanguard Group تعلق داشته و Blackrock در جایگاه دوم قرار دارد.

در یک مقیاس کلی می‌توان از حضور پررنگ موسسات مالی بزرگ در صنعت رمز ارزها خبر داد. برای نمونه JP Morgan، بزرگترین بانک آمریکا، به مشتریان ثروتمند خود امکان دسترسی به محصولات کریپتو را داده است و دو موسسه‌ی Bloomberg و Galaxy Digital روز گذشته صندوق شاخص امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) خود را راه‌اندازی نمودند.

این صندوق‌های مالی گزینه‌ی ساده‌تر و کم‌ ریسکی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران سنتی هستند، زیرا ارتباط مستقیم و اغلب پیچیده‌ی مکانیسم پروژه‌های رمزنگاری و نوسانات آن را برطرف می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: نهنگ‌های بیت کوین چه کسانی هستند؟ چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط نهنگ بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=47170
دکمه بازگشت به بالا