ایستگاه خبر

Blackrock درخواست خود را برای تاسیس یک ETF مبتنی بر فناوری بلاک‌چین به SEC ارائه کرد

Blackrock که با دراختیار داشتن ۱۰ تریلیون دلار سرمایه تحت کنترل لقب بزرگترین موسسه مدیریت دارایی جهان را به‌خود اختصاص داده است، درخواستی مبنی بر تاسیس یک ETF فناوری بلاک‌چین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا ارائه کرده است. این صندوق سرمایه‌گذاری بورس که «Ishares blockchain tech ETF» نام دارد شاخص جهانی ICE را در بورس نزدک یعنی NYSE Factset Global Blockchain Technologies Index  (NYFSBLC)، رهگیری خواهد کرد.

مدارک موجود شروع به‌کار NYFSBLC را در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ گزارش کرده‌اند. در اهداف این ETF فناوری بلاک‌چین آمده است که Ishares خواهان رهگیری نتایج سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی و غیر آمریکایی درزمینه‌ی توسعه‌، نوآوری و کارآمدی فناوری‌های مربوط به بلاک‌چین و رمزنگاری است.

سرپرست تیم ETF بلاک‌چین Blackrock خبر این صندوق را سال پیش اعلام کرده بود

صندوق Ishares دربرگیرنده‌ی انواع فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین ازقبیل استخراج رمز ارز، صرافی‌ها و پلتفرم‌های مبادلاتی رمز ارز و ریگ‌های ماینر خواهد بود. درخواست تاسیس این ETF پس از اظهار نظر مدیرعامل Blackrock درباره‌ی بیت‌کوین و اهمیت بالای آن در دیجیتالی شدن ارزهای فیات مطرح شده است. Rick Rieder، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری این موسسه، نیز در ماه سپتامبر خاطرنشان کرد که قیمت‌ بیت‌کوین به‌طرز چشم‌گیری بالا خواهد رفت.

طرح Blackrock برای این صندوق ETF در هفته‌ی نخست ماه دسامبر ۲۰۲۱ توسط سرپرست تیم توسعه‌ی سرمایه‌گذاری‌های بلاک‌چینی این موسسه مطرح شد.

پیشنهاد مطالعه: گزارشی از بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=49439
دکمه بازگشت به بالا