ایستگاه خبر

چرا پنج‌شنبه سیاه بهترین چیزی بود که برای بیت کوین در سال ۲۰۲۰ روی داد؟

دوازده مارس سال ۲۰۲۰ به عنوان پنج‌شنبه سیاه در تاریخ ثبت خواهد شد. در آن روز، قیمت بیت کوین شروع به پایین رفتن کرد و پادشاه رمز ارز‌ها در عرض دو روز تقریبا ۵۰ درصد ارزش خود را از دست داد. اما این روز سرنوشت‌ساز در واقع بهترین اتفاقی بود که برای بیت کوین افتاد و به این رمز ارز کمک کرد که به قله‌های قیمتی جدیدی برسد. اینک که بیت کوین با قیمتی در حدود ۳۰ هزار دلار معامله می‌شود، تا حدود زیادی مدیون آن واقعه است.

سال ۲۰۲۰ در حالی شروع شد که بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار داشتند که بازار سهام به قله‌های قیمتی جدیدی برسد و بیت کوین هم در بالای ۱۰ هزار دلار باقی بماند. اما بحران کرونا تمامی این انتظارات را نقش بر آب کرد. هر فردی که در ۱۲ مارس ۲۰۲۰ به نمودار بیت کوین نگاه می‌کرد، متوجه می‌شد که رمز ارز‌ها با خطری جدی مواجه هستند. فروش زیادی در این زمان در اثر ترس و وحشت صورت گرفت و بسیاری از پوزیشن‌ها به حد ضرر برخورد کرد و همین امر باعث شد که قیمت بیت کوین تا ۳۸۰۰ دلار پایین بیاید.

اینک وضعیت بر خلاف آن زمان است و در واقع باید بگوییم که این واقعه مصیبت‌بار به بیت کوین در ادامه سال بسیار کمک کرد و باعث شد که قیمت این رمز ارز به قله‌های جدیدی برسد. این پایین رفتن قیمت باعث شد که دست‌های ضعیف بازار را ترک کنند. این پایین رفتن قیمت باعث تزریق ترس در تریدر‌های اوراق مشتقه نیز شد و بسیاری پوزیشن‌های خود را نقد کرده و از معامله خارج شدند.

این اقدام قیمت باعث شد که بیت کوین برای تازه‌وارد‌ها جذاب باشد و همچنین تایید کرد که مقاومت بالاترین تایم فریم به حمایت تبدیل شده است و تا حدود زیادی کف بازار خرسی مشخص شد. همزمان حکومت‌ها برای نجات اقتصاد و بازار بورس به چاپ پول و صدور بسته‌های معیشتی اقدام کردند که این اقدامات می‌تواند در چند دهه آینده تاثیرات زیادی بر تورم داشته باشد. این عوامل کلا باعث شد که سرمایه‌گذاران به سمت نوعی دارایی بروند که دارای دورنمای مثبتی باشد.

این دارایی دارای پتانسیل بالا در واقع بیت کوین است زیرا عرضه ثابتی دارد و از لحاظ بنیادین نیز قوی است. اینک موسسات متوجه این امر شده‌اند و تشخیص داده‌اند که بازار رمز ارز‌ها بازاری بسیار جذاب است. این افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است و البته هاوینگ بیت کوین هم در این میان بی‌تاثیر نبوده است. این طوفان بیت کوینی بدون پنج‌شنبه سیاه هرگز به راه نمی‌افتاد. نظر شما چیست؟ آیا با تاثیرات مثبت پنج‌شنبه سیاه موافق هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42881
دکمه بازگشت به بالا