ایستگاه خبر

نویسنده کتاب قوی سیاه بیت کوین خود را به علت نوسانات زیاد فروخت!!

نصیم طالب (Nassim Taleb) یک دانشمند لبنانی-آمریکایی است که بیشتر به خاطر کتاب قوی سیاه مشهور است. او اخیرا در تویتی به انتقاد از بیت کوین پرداخته است و اظهار داشته که از شر دارایی‌های بیت کوینی خود خلاص شده است. نوسانات زیاد این رمز ارز عامل تغییر نگرش این نویسنده بوده است. تنها در خلال این هفته قدرتمند، ارزش بیت کوین بیش از ۲۵ درصد بالا رفته است و از ابتدای سال تا کنون نیز ارزش این دارایی ۶۴ درصد بالا رفته است. با این وجود، طالب متقاعد شده که بزرگترین رمز ارز جهان با شکست مواجه می‌شود، علیرغم سود‌هایی تاریخی که این رمز ارز در این مدت نصیب مالکان خود کرده است.

منتقدان بیت کوین مرتبا به این نکته اشاره می‌کنند که خاصیت ضد تورمی بیت کوین مانع پذیرش آن به عنوان وسیله پرداخت می‌شود. آنها معتقدند که از آنجا که ارزش این دارایی نوین به مرور زمان بالا می‌رود، افراد از خرج کردن آن خودداری می‌کنند و به نگهداری و انبار کردن آن می‌پردازند. این در حالی است که طرفداران بیت کوین مانند مایکل سیلور (Michael Saylor)، به جای اینکه بیت کوین را وسیله پرداخت بدانند، آن را رقیبی برای طلا تلقی می‌کنند. طالب همچنین معتقد است که بیت کوین در رسالت خود به عنوان پناهگاهی در برابر بانک‌های مرکزی مسئولیت‌ناپذیر با شکست مواجه شده است.

بسیاری از اعضای جامعه رمز ارز از این چرخش عجیب طالب شوکه شده‌اند. به عنوان نمونه، جیمز تودار (James Todar) به انتقاد شدید از او پرداخته است و دلیل طالب برای خروج از بیت کوین را بسیار احمقانه می‌داند. علیرغم اینکه طالب در گذشته سخنان مثبتی در مورد بیت کوین بر زبان آورده بود، سال گذشته اعضای جامعه خود را به عنوان احمق‌هایی تمام‌عیار توصیف کرده بود. نظر شما چیست؟ دلایل نویسنده کتاب قوی سیاه برای خروج از بیت کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا این دلایل به اندازه کافی قوی هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43740
دکمه بازگشت به بالا