ایستگاه خبر

آزمایش سیستم کریپتو-ماهواره‌ای برای اجرای یک نود بیت کوین بدون اتصال به اینترنت

BitMex، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز در جهان، سیستم جدید کریپتو-ماهواره‌ای را آزمایش کرده است که به کاربران امکان می‌دهد بدون اتصال به اینترنت، نود بیت کوین (BTC) را اجرا کنند. این به شبکه بیت کوین کمک می‌کند تا آنلاین بماند حتی اگر دسترسی به اینترنت در یک منطقه خاص از بین برود.

BitMex سیستم جدید کریپتو-ماهواره‌ای را راه‌اندازی می‌کند
در آخرین پست وبلاگ منتشر شده توسط BitMex، آنها سیستم Blockstream Bitcoin Satellite را راه‌اندازی کرده‌اند تا بلاکچین بیت کوین را با استفاده از ماهواره و بدون اتصال به اینترنت فعال کنند. طبق پست رسمی وبلاگ، آنها قادر به تنظیم سریع سیستم بودند و و متقاعد شده‌اند که این سیستم غالباً کار می‌کند.

این اطلاعیه توضیح می‌دهد که این سیستم جدید می‌تواند برای برخی از علاقه‌مندان به بیت کوین بسیار لذت‌بخش باشد. با این حال، آنها اذعان می‌کنند که بعید است اکثر کاربران صنعت رمزارز از این سیستم کریپتو-ماهواره‌ای استفاده کنند.

پست رسمی وبلاگ به شرح زیر است:

«با این حال، از آنجا که این سیستم مبتنی بر ماهواره توانایی بهبود ویژگی‌های مقاومت در برابر سانسور شبکه بیت کوین و دفاع در برابر برخی از انواع حملات را دارد، وجود آن پیشرفتی مثبت تلقی می‌شود.»

قیمت کل بسته نزدیک به ۱۲۰۰ دلار است و توسط Blockstream تهیه شده است. این بسته شامل آنتن و کلیه کابل‌ها و لوازم جانبی لازم برای اجرای نود بیت کوین بدون اینترنت است.

برای اینکه سیستم کریپتو-ماهواره‌ای اجرا شود، لازم است کاربران آنتن را نصب کرده و دیش ماهواره را به سمت راست هدایت کنند. علاوه بر آن، کاربران باید آن را به لپتاپی که دارای سیستم عامل لینوکس است متصل کنند و از یک نرم افزار Blockstream سفارشی و نسخه اصلاح شده Bitcoin Core 0.19.1 استفاده کنند.

|| بیشتر بدانید:‌ نقش نودها، فول والت‌ها و فول‌نودها در شبکه بیت‌کوین ||

طبق اطلاعیه BitMex، نود در حال اجرا با سیستم کریپتو-ماهواره‌ای به درستی کار می‌کند اما در مقایسه با گره‌های مبتنی بر اینترنت حدود ۲ دقیقه تأخیر دارد. با این وجود، تیم BitMex توضیح داده است که آنها فقط چند روز است که این سیستم را اجرا کرده‌اند و هنوز برای نتیجه‌گیری زود است.

نکته مثبت در مورد این سیستم مربوط به بهبود ویژگی‌های مقاومت در برابر سانسور شبکه بیت کوین است. کاربران در مکان‌های دور یا در مکان‌هایی که دسترسی محدود به اینترنت دارند می‌توانند به راحتی سیستم کریپتو-ماهواره‌ای را متصل کرده و پرداخت‌ها را در شبکه بیت کوین تأیید کنند.

اگرچه استفاده از این شبکه جدید گران است و در شرایط عادی ممکن است چندان مفید نباشد، اما می‌تواند ابزار سرگرمی خوبی برای طرفداران بیت کوین و سایر علاقه‌مندان به رمزارزها باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41222
دکمه بازگشت به بالا