ایستگاه خبر

بنیانگذار صرافی BitMEX پس از تسلیم با ۲۰ میلیون دلار وثیقه آزاد شد

بنجامین دلو، یکی از سه بنیانگذار صرافی BitMEX ، به دلیل اتهامات کیفری و نقض قوانین بانکی ایالات متحده به مقامات این کشور تسلیم شده است.

وی از انگلستان به نیویورک سفر کرد. روز دوشنبه در دادگاهی از راه دور که به اتهاماتش رسیدگی می‌کرد، بی‌گناه شناخته شد و با قرار وثیقه‌ی ۲۰ میلیون دلاری آزاد شد. با شرایط وثیقه، وی می‌تواند دوباره به انگلستان سفر کند.

سخنگوی دلو به بلومبرگ گفت: «اتهامات علیه بن بی‌اساس است و بیانگر اعمال قدرت بیش از حد مقامات آمریکایی است. بن قصد دارد از خود در برابر اتهامات دفاع کند.»

دو نفر دیگر باید به دادگاه بروند

دلو، دانشمند رایانه‌ای آموزش‌دیده در آکسفورد، صرافی رمز ارز BitMEX را با دو هم‌بنیانگذار خود، که با اتهامات مشابه دادستان‌های ایالات متحده روبرو هستند، ساخته بود.

ساموئل رید چند روز پس از مطرح شدن اتهامات علیه BitMEX و بنیانگذاران آن توسط مقامات دستگیر و با قرار وثیقه آزاد شد. آرتور هیز، مدیرعامل سابق این صرافی، هنوز آزاد و در حال حاضر در سنگاپور است.

یکی از دستیاران مقامات قضایی آمریکا پیش از این به دادگاه گفته بود که دادستان‌ها در حال مذاکره با نمایندگان قانونی بنیانگذاران BitMEX هستند و هر دو دلو و هیز با شرایط ویژه‌ای حاضر به حضور در دادگاه شده‌اند.

گرگوری دویر، که اولین کارمند صرافی BitMEX بود و در دادخواست کیفری از او نام برده شد، تسلیم داوطلبانه را نپذیرفته است.

گرچه دلو در دادگاه حضور پیدا کرده است، هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد هیز وجود ندارد و مشخص نیست که گفتگوهای دادستان‌ها و وکلای وی چگونه پیش می‌رود. یکی از مقامات قضایی پیش از این فاش کرده بود که هیز نیز خواهان شرایط مشابه ادامه‌ی اقامت در سنگاپور و جلسات دادرسی از راه دور است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=44662
دکمه بازگشت به بالا