ایستگاه خبر

مدیرعامل بیت‌مکس: سرمایه‌گذاران نهادی با تقلید از پائول جونز دست به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها می‌زنند

پائول تئودور جونز، ثروتمند سرشناس و سرمایه‌گذار افسانه‌ای یک صندوق پوششی روز گذشته با اعلام اینکه بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص داده، شور و هیجان خاصی را میان فعالان بازار رمزارزها برانگیخت. معامله‌گران و بازیگران بزرگ صنعت رمزارزها بر این باورند این خبر می‌تواند دیگر سرمایه‌گذاران بزرگ را ترغیب به ورود به بازار رمزارزها کند.

آرتور هیز، مدیرعامل نام‌آشنای صرافی بیت‌مکس می‌گوید که جونز با سرمایه‌گذاری در رمزارزها خط بطلانی بر ریسک‌های مفروض سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزپایه کشیده است. هیز در تاریخ ۷ مه طی توییتی نوشت:

انتظار می‌رود پس از این، شمار زیادی از مدیران صندوق‌های پوششی برای ورود به بازار رمزارزها آستین بالا بزنند.

هیز تنها فردی نیست که گمان می‌کند روز به روز بر تعداد سرمایه‌گذاران نهادی علاقه‌مند به رمزارزها افزوده می‌شود. علاوه بر او، برایان کلی، کارشناس بیت کوین در شبکه‌ی CNBC نیز پیش‌تر از تاثیر احتمالی ورود سرمایه‌گذاران میلیاردر به بازار رمزارزها بر افزایش قیمت این دارایی‌‌های دیجیتال گفته‌ است.

کارن فاینرمن، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت مشاوران سرمایه‌گذاری متروپولیتن نیز بر این باور است که اقدام جونز می‌تواند راه را برای ورود دیگر صندوق‌های پوششی و سرمایه‌گذاران جریان اصلی به بازار رمزارزها هموارتر کند. فاینرمن می‌گوید اکنون پس از ورود جونز به این حوزه، مردم خیالشان از بابت سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزپایه، آسوده‌تر خواهد بود.

جونز می‌گوید بیت کوین برای او یادآور نقش حیاتی طلا در بحران اقتصادی دهه ۱۹۷۰ میلادی است. بنابر اظهارات کارشناس حوزه رمزارزهای شبکه‌ی CNBC بیت کوین و طلا به دلیل برخورداری از ویژگی‌های مشابه از جمله عرضه‌ی محدود می‌توانند در شرایط کنونی حاکم بر اقتصاد، قایق نجاتی برای فرار از تورم‌های فزاینده باشند. وی با این حال می‌گوید بیت کوین یک سر و گردن از طلا بالاتر می‌ایستد؛ چرا که ماهیتی دیجیتالی دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=38766
دکمه بازگشت به بالا